Piękne bramki w Indian Super League. Bezpośrednio z rożnego i wolny Del Piero! [WIDEO] fot. Transfery.info
Błażej Bembnista

Piękny gol Alessandro Del Piero i bramka bezpośrednio z rzutu rożnego - mecz Indian Super League pomiędzy Chennaiyin FC a Delhi Dynamos FC obfitował w emocjonujące sytuacje.

Indian Super League przyciąga uwagę kibiców na całym świecie - głównie za sprawą wielu dawnych gwiazd futbolu, które zdecydowały się spędzić piłkarską emeryturę rywalizując o tytuł mistrza drugiego co do liczby ludności kraju świata. W Indiach grają tak uznane nazwiska jak Alessandro Nesta, Jermaine Pennant, Robert Pirès, Mikaël Silvestre czy Alessandro del Piero.

Rywalizacja ośmiu drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej zmierza do ostatecznych rozstrzygnięć. Cztery najlepsze zespoły ISL wezmą udział w półfinałach, które wyłonią drużyny walczące o wygraną. Ta faza rozgrywek potrwa od 13 do 17 grudnia, natomiast 20 grudnia poznamy pierwszego zwycięzcę ligi indyjskiej.

Dzisiejszy mecz pomiędzy liderem tabeli Chennaiyin FC, prowadzonym przez Marco Materazziego, a Delhi Dynamos FC, mającym w składzie Alessandro Del Piero, był pełen niesamowitych wydarzeń. Drużyna ze stolicy Indii walczyła o uzyskanie czwartego miejsca w tabeli, co dawałoby jej awans do półfinałów.

Wynik meczu otworzył Brazylijczyk Pelissari z Chennaiyin FC, strzelając w 16 minucie niesamowitą bramkę prosto z rzutu rożnego. Po 12 minutach jego klubowy kolega Jeje Lalpekhlua podwyższył wynik spotkania na 2:0. Po przerwie goście ze stolicy wzięli się za odrabianie strat, wiedząc, że tylko zwycięstwo da im awans do dalszej fazy rozgrywek.

Gola kontaktowego dla Dynamos w pięknym stylu zdobył Alessandro Del Piero, fantastycznie wykonując rzut wolny. "Alex" wszedł na boisko w pierwszej połowie meczu, zastępując kontuzjowanego Madsa Junkera. Trafienie Włocha zmobilizowało jego partnerów z drużyny. Goście zdołali wyrównać dopiero w 85 minucie, kiedy to Hans Mulder wykorzystał podanie Del Piero.

Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i Dynamos wciąż zachowują szansę na awans, lecz muszą liczyć na potknięcie Atlético de Kolkata, który ma tyle samo punktów co drużyna z Delhi. Gdyby zawodnicy z Kalkuty przegrali jutrzejsze spotkanie z FC Goa, o tym kto zagra w półfinałach Indian Super League zdecyduje losowanie.