Raúl: Najpierw doświadczenie, potem Real!

4 lata temu
Fot. New York Cosmos

37-letni Raúl został zaprezentowany przez New York Cosmos.

Były reprezentant Hiszpanii ostatniego dnia października podpisał wieloletnią umowę z klubem amerykańskiej North American Soccer League (http://www.transfery.info/71068,oficjalnie-ral-w-nasl). Od razu wiadomym było, że dopóki starczy mu sił będzie grał w piłkę, później zajmie się pracą w akademii. Teraz na konferencji prasowej zdradził nieco więcej szczegółów dotyczących przeprowadzki.
 
- Każdy mówił "idź do Realu Madryt, idź do Realu Madryt", ale czuję, że ten moment  jest jeszcze przede mną, najpierw chcę nabrać doświadczenia. Po prostu nie możesz trafić do Realu bez doświadczenia szkoleniowego. Granie i trenowanie to coś zupełnie innego i ekscytuje mnie to nowe zadanie. Jeśli wrócę do Hiszpanii, będę pracował dla Realu. To mój dom, w którym się rozwinąłem, mam przyjaciół. Na ten moment jednak jestem skoncentrowany na projekcie - powiedział Raúl.
 
- Podpisałem dwuletnią umowę, ale to może potrwać dłużej. Rozpoczynam życie w jednym z najlepszym miast świata. Jeśli w ciągu sześciu miesięcy moje ciało powie "dość!", rozpocznę pracę na pełny etat w akademii. Nie ma tutaj jednak żadnego planu czasowego. Mam nadzieję zostać w Nowym Jorku na długo. Akademia nie rozwinie się w trzy lub cztery lata.
 
NY Cosmos poprzedni sezon, pierwszy po reaktywacji, zakończył na nieco rozczarowującym szóstym miejscu. W 2015 roku celem będzie wywalczenie tytułu mistrzowskiego.


ŹRÓDŁO
New York Cosmos
TAGI: Raúl González Blanco New York Cosmos FC Stany Zjednoczone Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.