Komunikat Barcelony w sprawie decyzji CAS

4 lata temu Komunikat Barcelony w sprawie decyzji CAS
fot. FC Barcelona

Barcelona wydała oświadczenie, które stanowi odpowiedź na decyzję CAS w sprawie utrzymania zakazu transferowego.

Kataloński klub będzie mógł kupić zawodników dopiero w styczniu 2016 roku. Do tego czasu musi korzystać z zawodników już dostępnych w składzie, a także tych z akademii i Barcelony B.

"FC Barcelona, z pełnym szacunkiem do władz sportowych, całkowicie nie zgadza się z werdyktem CAS ogłoszonym dzisiaj, potwierdzającym sankcje wprowadzone przez FIFA jako konsekwencję rzekomych naruszeń przepisów w sprawie międzynarodowych transferów zawodników nieletnich.

Klub ma jasny przekaz dla Komisji Dyscyplinarnej FIFA, Komisji Odwoławczej FIFA i CAS, że rozumie i wspiera ochronę nieletnich i troskę o ochronę ich rozwoju i edukacji.

To wszystko zostało potwierdzone działaniami klubu w jego historii, czynieniem przykładu na cały świat w kwestii traktowania młodych zawodników, planowania ich rozwoju i edukacji, pracą nad ich rozwojem. Struktura akademii Barcelony pozwoliła setkom młodych zawodników sięgnąć po ich marzenia i osiągnąć obiecujące rezultaty.

Błędy, które klub mógł popełnić, które zostały rozpoznane i uzasadnione przed władzami, są we wszystkich przypadkach natury administracyjnej, a wynikają z istniejącego konfliktu pomiędzy regulacjami FIFA a hiszpańskim prawem. Istniało przekonanie klubu, że działa prawidłowo.

Jednakże, FC Barcelona jest zdania, że sankcje są zupełnie nieproporcjonalne jako dodatkowa kara dla klubu, kiedy rozważy się warunki tego konkretnego przypadku."


ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: FC Barcelona CAS FIFA Hiszpania
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.