Rodgers: Gerrarda musi zastąpić głośne nazwisko

4 lata temu Rodgers: Gerrarda musi zastąpić głośne nazwisko

Menadżer Liverpool FC Brendan Rodgers nie ma żadnych wątpliwości – Stevena Gerrarda musi zastąpić zawodnik o uznanej renomie i głośnym nazwisku.


Media w Anglii uważają, że odejście 34-latka z Liverpoolu sprawi, że w ekipie „The Reds” zabraknie zawodników klasy światowej. W 2013 roku karierę zakończył Jamie Carragher, a w czasie letniego okna transferowego do Barcelony odszedł Luis Suarez.

Brendan Rodgers znany jest z tego, że chętnie sięga po młodych i zdolnych zawodników w celu uzupełnienia składu. Tym razem będzie inaczej. Menadżer zapowiedział już właścicielom klubu, że Gerrarda będzie można zastąpić tylko piłkarzem o podobnej renomie, co z pewnością będzie ich kosztowało sporo pieniędzy. Wszystko ma na celu utrzymanie prawidłowego rozwoju i procesu budowania silnej drużyny.

- Jesteśmy klubem nastawionym na rozwój młodych graczy, którzy mają stać się piłkarzami klasy światowej, to może być jednak długi i bardzo trudny proces. Właściciele Liverpoolu zdają sobie z tego sprawę, wiedzą, że nie każdy z tych młodych talentów może wypalić i czasami trzeba sięgnąć po gotowych zawodników - powiedział Rodgers.

Odniósł się także do rozmów dotyczących nowej umowy dla Gerrarda. – Często rozmawiałem z nim o jego przyszłości, nigdy nie stwierdził, że jest tu nieszczęśliwy. Chcieliśmy go tutaj zatrzymać, był dla nas wspaniałym kapitanem i zaoferowaliśmy mu nową umowę, on jednak chciał doświadczyć czegoś innego - dodał menadżer "The Reds".

Dwa dni temu przedstawiliśmy Wam listę jedenastu kandydatów do zastąpienia w Liverpoolu Stevena Gerrarda. Być może któryś z nich już w najbliższym czasie założy na siebie czerwoną koszulkę klubu z Anfield Road…

http://transfery.info/72354,kto-zastapi-gerrarda-jedenastu-kandydatowŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Steven George Gerrard Liverpool FC Brendan Rodgers Anglia Irlandia Północna
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.