PNA: Mané i Sakho jednak w kadrze Senegalu?

4 lata temu PNA: Mané i Sakho jednak w kadrze Senegalu?

Alain Giresse poinformował, że Sadio Mané i Diafra Sakho znajdą się w 23-osobowej kadrze "Lwów Terangi" na nadchodzący Puchar Narodów Afryki.

Selekcjoner reprezentacji Senegalu nie podał jeszcze ostatecznej listy powołanych zawodników na mistrzostwa "Czarnego Lądu", ale zdecydował się zabrać na turniej dwóch kontuzjowanych piłkarzy z Premier League.

- Sadio Mané znajdzie się w 23-osobowej kadrze. On ma obecnie problemy mięśniowe, dlatego decyzję o jego definitywnym skreśleniu podejmiemy do 11 stycznia, kiedy zbadają go nasi lekarze - powiedział Alain Giresse.

Poza pomocnikiem Southampton na zgrupowaniu w Maroku ma pojawić się też Diafra Sakho, który zmaga się z bólami pleców.

- Spodziewamy się, że Sakho jutro do nas dołączy. W jego przypadku będziemy postępować zgodnie z wytycznymi naszych pracowników medycznych, którzy są bardzo kompetentni - dodał 62-letni Francuz.

Oprócz tych dwóch piłkarzy na turnieju w Gwinei Równikowej najprawdopodobniej pokaże się także Henri Saivet. Skrzydłowy FC Girondins Bordeaux w trwających rozgrywkach spędził na placu gry zaledwie 136. minut, ale mimo to zaskarbił sobie zaufanie selekcjonera. Tego stanu rzeczy nie potrafi zrozumieć szkoleniowiec "Żyrondystów".

- Henri ma w sobie dużo dumy, gdy nosi koszulkę narodową, ale uważam, że jego powołanie jest dziwne. On nie zagrał w jednym meczu więcej niż 50. minut od kwietnia. Alain Giresse dokonał jednak selekcji w oparciu o zawodników, których posiada. Nie zamierzam oceniać jego wyborów, dlatego zobaczymy, co się później stanie - powiedział Willy Sagnol.

Powyższe decyzje 62-letniego trenera nie są jedynymi, które budzą sporo kontrowersji. Warto przypomnieć, że już w szerokiej kadrze Senegalu zabrakło miejsca dla Demby Ba, który rozgrywa jeden z lepszych sezonów w swojej karierze (21 meczów - 16 bramek i dwie asysty). Napastnik Beşiktaşu nie krył rozczarowania z tego powodu.

- Ogłoszona lista powołanych zawodników zawiera niemal wszystkich piłkarzy, którzy brali udział w eliminacjach. Nie zamierzam mówić tutaj, kto zasługuje na miejsce w kadrze, a kto nie, ale gdy widzę niektóre nazwiska zamiast mojego, to nie mogę się z tym pogodzić. Moim zdaniem Alain Giresse jest marionetką, a nie selekcjonerem Senegalu. Po porażce w Tunezji nie wiedział, co powiedzieć w szatni. Tak nie zachowuje się szkoleniowiec - stwierdził 29-latek.

Nie da się ukryć, że niektóre poczynania byłego trenera Gruzji, Gabonu oraz Mali są niezrozumiałe, ale póki co bronią go wyniki. Od stycznia 2013 roku, kiedy to 62-latek objął stanowisko sternika "Lwów Terangi" przegrał zaledwie dwa mecze.ŹRÓDŁO
FIFA | Africa Top Sports
TAGI: Sadio Mané Diafra Sakho Henri Saivet Demba Ba Senegal PNA 2015 Puchar Narodów Afryki William Sagnol
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.