Ranking CIES: 120 najdroższych zawodników na świecie. Wysokie miejsce Lewandowskiego!

4 lata temu Ranking CIES: 120 najdroższych zawodników na świecie. Wysokie miejsce Lewandowskiego!

CIES Football Observatory opublikował raport, w którym przedstawił 120 najbardziej wartościowych zawodników z najlepszych pięciu lig świata, podając dokładne sumy.


Na uwagę zasługuje ogromna przewaga Lionela Messiego nad drugim w rankingu Cristiano Ronaldo i trzecim Edenem Hazardem, którzy razem wzięci są tylko minimalnie drożsi od Argentyńczyka. Warto w tym miejscu podkreślić także, że zarówno wartość Portugalczyka, jak i  Belga wzrosła w porównaniu z poprzednim zestawieniem, podczas gdy ta gwiazdora Barcelony nie uległa zmianie.

Ważnym, w kontekście ogólnoświatowej dyskusji nad tym, która liga jest najlepsza na świecie, jest fakt, że w TOP10 znalazło się miejsce aż dla sześciu zawodników występujących na co dzień na angielskich boiskach, przy trzech przedstawicielach hiszpańskiej ekstraklasy. Stawkę dopełnił Paul Pogba z Juventusu. Z drugiej strony, powód do zadowolenia ma Real Madryt, słynący z posiadania najdroższych piłkarzy świata. Ma on bowiem w całym rankingu najwięcej, bo aż 11 reprezentantów. 

Cieszyć powinna wysoka lokata Roberta Lewandowskiego, sklasyfikowanego na 19. lokacie. Wyprzedza on między innymi takich zawodników jak Wayne Rooney, Luka Modrić, Toni Kroos,Thomas Müller, Bastian Schweinsteiger i wielu wielu innych.

Poniższe wartości transferowe zostały ustalone za pomocą algorytmu, opierającego się na danych z 1500 transferów od 2009 roku. Zmienne w modelu odnoszą się do występów zawodników (mecze, bramki, dryblingi, i tak dalej), ich charakterystyki (wiek, pozycja, okres obowiązywania umowy), a także postawy w rozgrywkach i rezultatów osiąganych przez ich zespoły (kluby i kadry narodowe).

ŹRÓDŁO
CIES
TAGI: Lionel Messi Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Robert Lewandowski Eden Michael Hazard Paul Pogba Sergio Leonel Agüero del Castillo
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.