Małkowski i Sobolewski przesunięci do rezerw Korony

4 lata temu Małkowski i Sobolewski przesunięci do rezerw Korony

Bramkarz Zbigniew Małkowski i pomocnik Paweł Sobolewski zostali oddelegowani do trzecioligowych rezerw Korony Kielce.

Świętokrzyski klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, ale mimo wszystko rozpoczął dziś swoje przygotowania do rundy wiosennej. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza przez dwa tygodnie będą trenować na własnych obiektach, ponieważ do skutku nie doszło planowane zgrupowanie w Kleszczowie. Ponadto zagrożony jest też wyjazd drużyny na obóz do Turcji.

Zarząd kieleckiego zespołu od dłuższego czasu podejmuje działania, mające uratować Koronę przed upadłością. Wciąż trwają rozmowy z władzami miasta, których celem jest przekonanie urzędników do wsparcia finansowego klubu. Przypominamy, że pod od koniec 2014 roku kieleccy radni nie zgodzili się na przekazanie 7,8 miliona złotych, które były niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ekipy.

Między innymi z tego powodu, wczoraj swój kontrakt z "Żółto-Czerwonymi" za porozumieniem stron rozwiązał Michał Janota i przeniósł się do Pogoni Szczecin. Z kolei dziś Paweł Jańczyk, rzecznik prasowy klubu poinformował na Twitterze, że Paweł Sobolewski i Zbigniew Małkowski zostali przesunięciu do drugiego zespołu. Włodarze Korony uważają, że umowy podpisane z tymi piłkarzami przez byłego prezesa, Tomasza Chojnowskiego nie obowiązują, a to oznacza, że doświadczeni gracze wraz z końcem roku stali się wolnymi zawodnikami. Spór między pomocnikiem i bramkarzem a klubem rozstrzygnie PZPN. Do tego czasu obaj dostali możliwość treningów z trzecioligowymi rezerwami Korony.

Warto również wspomnieć, że w sobotę Ryszard Tarasiewicz zamierza sprawdzić kilku piłkarzy, którzy zgłosili chęć gry w kieleckim klubie. Są to jednak gracze występujący w niższych ligach w województwie świętokrzyskim.


ŹRÓDŁO
Korona Kielce
TAGI: Korona Kielce Zbigniew Małkowski Paweł Sobolewski Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.