PNA: Masowa naturalizacja i stulatkowie, czyli kadra Gwinei Równikowej

4 lata temu PNA: Masowa naturalizacja i stulatkowie, czyli kadra Gwinei Równikowej
fot. Transfery.info

Na oficjalnej liście powołanych zawodników przez Estebana Beckera na nadchodzący Puchar Narodów Afryki znalazło się aż 14 piłkarzy mających... 115 lat.

Gdy wysłany dokument ujrzał światło dzienne na stronie Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej, od urazu wywołał on burzę i falę protestów, ponieważ zdecydowana większość graczy popularnych "Nzalang Nacional" nie urodziła się w Gwinei Równikowej i została naturalizowana na potrzeby PNA 2015. W sumie w kadrze prowadzonej przez Argentyńczyka znalazło się aż dziewięciu debiutantów, a tylko sześciu piłkarzy ma na swoim koncie więcej niż dziesięć gier w narodowych barwach.

Całe to zamieszanie jest spowodowane zmianami w strukturach władz piłkarskich w tym kraju. Wystarczy wspomnieć o tym, że od 28 grudnia nowym szefem związku został Andres Jorge Mbomio i pierwszą jego decyzją było zrezygnowanie z usług aktualnego selekcjonera reprezentacji - Andoniego Goikoetxey, którego na dwa tygodnie przed startem imprezy zastąpił Esteban Becker.

Do tego wszystkiego dochodzi oczywiście jeszcze przyznanie Gwinei Równikowej roli gospodarza turnieju, po tym jak z tego przywileju zrezygnowało Maroko.

Chwilę później pokazana wyżej lista zniknęła i zamieniono ją oraz usunięto z niej daty urodzin zawodników. Gwinea Równikowa i Afrykańska Federacja Piłkarska zapowiedziały jednak, że wkrótce te dane zostaną zaktualizowane.
ŹRÓDŁO
Africa Top Sports
TAGI: PNA 2015 Puchar Narodów Afryki Gwinea Równikowa Esteban Becker
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.