Wybrano piłkarza roku w Niemczech. Niespodzianka?!

4 lata temu Wybrano piłkarza roku w Niemczech. Niespodzianka?!
Kroos lepszy od Neuera!fot. Wikipedia

Pomocnik Realu Madryt Toni Kroos został wybrany niemieckim piłkarzem roku.

Głosowanie na najlepszego zawodnika w Niemczech odbyło się na stronie internetowej niemieckiej federacji piłkarskiej. Kroos zdobył 40,6% z ponad 550 tysięcy głosów, wyprzedzając Miroslava Klose (38,7%). Trzeci był Manuel Neuer, który uzyskał jedynie 6,6% głosów.

- Dziękuję wszystkim fanom, użytkownikom strony DFB i wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos. Wybór na najlepszego piłkarza Niemiec w roku, w którym zostaliśmy mistrzami świata wiele dla mnie znaczy, ponieważ byliśmy obserwowani przez fanów z całego świata. Nie jestem wielkim fanem nagród indywidualnych, ponieważ w naszym sporcie możemy coś wygrać jedynie dzięki pracy zespołowej. Dlatego chciałem podziękować całej drużynie, która znakomicie pracowała w 2014 roku. Ten rok obfitował w niesamowite wydarzenia: zdobycie mistrzostwa i Pucharu Niemiec z Bayernem, triumf na Mistrzostwach Świata, przejście do Realu, zwycięstwo w Superpucharze Europy i Klubowych Mistrzostwach Świata, a dziś zostałem ogłoszony graczem roku. Ta nagroda uzupełnia moje wspomnienia tych wspaniałych chwil - powiedział Kroos.

Kroos jest niezwykle ceniony za perfekcyjnie dopracowane podania -  w 2014 tylko w meczach reprezentacji Niemiec wykonał ich 1544, z czego 89 % z nich było celnych. Zwycięstwo Kroosa w plebistycie przełamuje dominację Mesuta Özila - który zdobywał nagrodę najlepszego piłkarza roku w Niemczech przez ostatnie trzy lata.ŹRÓDŁO
DFB
TAGI: Toni Kroos Niemcy Real Madryt CF
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.