PNA: Przedstawiciele lig i zespołów na turnieju. Ligue 1 najbardziej poszkodowana!

4 lata temu PNA: Przedstawiciele lig i zespołów na turnieju. Ligue 1 najbardziej poszkodowana!
fot. CAF

Znamy już składy personalne wszystkich reprezentacji biorących udział w tegorocznym Pucharze Narodów Afryki. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, które ligi i zespoły mają największą liczbę przedstawicieli na tym turnieju.

Selekcjonerzy poszczególnych ekip dość długo ogłaszali kadry swoich zespołów. Niektórzy zrobili to nawet po terminie, ale koniec końców udało im się uzupełnić listy i na nadchodzących mistrzostwach będziemy mogli zobaczyć aż 368 piłkarzy. Oznacza to, że każda drużyna liczy sobie po 23 zawodników.

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że szkoleniowcy w większości postawili na piłkarzy, którzy na co dzień występują we Francji. W sumie z tego kraju na Pucharze Narodów Afryki zobaczymy rekordową liczbę 71 graczy (Ligue 1 - 52, Ligue 2 - 15, Championnat National - 2 oraz CFA - 2). Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajęła ABSA Premier League (RPA), a na podium załapała się jeszcze belgijska Jupiler Pro League.

Mogłoby się wydawać, że to właśnie jeden z klubów z tych lig będzie mógł pochwalić się pokaźną grupą graczy, którą wysłał na turniej. Owszem poszczególne ekipy znajdują się w poniższym zestawieniu, ale najwięcej piłkarzy na mistrzostwa "Czarnego Lądu" wysłały dwa zespoły z Afryki - TP Mazembe (7) oraz AC Léopards (6).

W powyższych zestawieniach nie uwzględniono ruchów transferowym w zimowym okienku transferowym.


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Puchar Narodów Afryki PNA 2015 Francja Republika Południowej Afryki Belgia Tunezja TP Mazembe AC Léopards Olympique Lyon FC Girondins Bordeaux
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.