Na kogo głosowali Messi i Ronaldo, a kto wybrał Pogbę - wyniki głosowania na Złotą Piłkę

4 lata temu
Na kogo głosowali Messi i Ronaldo, a kto wybrał Pogbę - wyniki głosowania na Złotą Piłkę
fot. FIFA

Chwilę po przyznaniu Złotej Piłki, na stronie internetowej FIFA pojawił się dokument zawierający głosy przedstawicieli mediów, kapitanów i selekcjonerów wszystkich zrzeszonych przez światową federację reprezentacji.

Jak co roku nie obyło się bez głosowania mającego mało wspólnego z rozsądkiem, a więcej - z osobistymi sympatiami. I tak najlepszym zawodnikiem roku według Diego Godina był Diego Costa, według Radamela Falcao - James Rodriguez, zdaniem Robina van Persie - Arjen Robben, a wedug Vincenta Kompany’ego - Thibaut Courtois. 


Skoro już o Courtois mowa, to nie sposób nie zauważyć, że ten rok spokojnie możemy nazwać rokiem bramkarzy. Golkiperzy byli wybierani jako najlepsi piłkarze świata aż 89 razy. 85 typów to oczywiście Manuel Neuer, pozostałe 4 - właśnie Belg z Chelsea. 


Smaczkiem były wybory Lionela Messiego i Cristiano Ronaldo, a więc dwóch z trzech głównych zainteresowanych. Manuel Neuer głosować nie mógł, ponieważ kapitanem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów jest nie on, a Bastian Schweinsteiger. Który - co jasne - reprezentacyjnemu koledze przyznał 5 punktów, 3 przypisując Philippowi Lahmowi, a 1 - Thomasowi Muellerowi. 


Ronaldo głosował na klubowych kolegów - Sergio Ramosa, Garetha Bale’a i Karima Benzemę. Messi natomiast - na Angela Di Marię, Andresa Iniestę i Javiera Mascherano. 


Wśród wyborów znaleźliśmy też kilka takich, przy których stawiamy wielki znak zapytania. Szczególnie - przy typach Olliviera Luca z Tahiti, według którego najlepszym piłkarzem 2014 roku był… Paul Pogba. Ciekawie wytypował też Roy Hodgson, stawiając na Javiera Mascherano. 


***


Tutaj znajdziecie głosy ze wszystkich państw zrzeszonych w FIFA (KLIK).ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: FIFA Ballon d\'Or Złota Piłka Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro Lionel Andrés Messi Manuel Neuer Portugalia Argentyna Niemcy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.