Wenger: Powinniśmy kupić obrońcę

4 lata temu Wenger: Powinniśmy kupić obrońcę

Arsène Wenger stwierdził w wywiadzie dla jednej z brytyjskich gazet, że byłoby zbyt ryzykowne, gdyby Arsenal nie pozyskał żadnego obrońcy w styczniowym okienku transferowym, ale mimo poszukiwań nie znalazł jeszcze odpowiedniego gracza.

Trener Arsenalu nie ma w tym roku zbyt wiele szczęścia. Słaba dyspozycja większości zawodników sprawiła, że zespół z Londynu jest dopiero na szóstym miejscu w tabeli Premier League. Kontuzja, której doznał  Mathieu Debuchy spowodowała natomiast, że Wenger ma naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, a jego sytuacja w klubie może się jeszcze bardziej skomplikować. 

- Rynek transferowy to nie jest supermarket. Nie możemy wejść i po prostu kogoś kupić. Możliwości są bardzo ograniczone, ponieważ jest mało klubów, które będą chciały sprzedać swoich podstawowych zawodników w środku sezonu - powiedział Francuz, mając w pamięci, że Arsenal planuje wydać na zimowe transfery 20 milionów funtów. 

Jedną z opcji jest zakup holenderskiego obrońcy grającego w Celticu Glasgow.  Virgil van Dijk miałby kosztować mniej więcej osiem milionów funtów. Do Arsenalu może trafić również nowozelandzki obrońca z West Ham United. Winston Reid nie przedłużył wygasającego w czerwcu kontraktu i prawo transferowe już teraz pozwala mu negocjować indywidualny kontrakt z innymi drużynami. Wenger nie może jednak czekać do zakończenia sezonu, gdyż jeszcze jedna kontuzja w bloku defensywnym byłaby ogromnym kłopotem.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Arsenal FC Anglia Arsène Wenger Virgil van Dijk Winston Wiremu Reid Holandia Nowa Zelandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.