Były reprezentant Czech na testach w Zagłębiu

4 lata temu Były reprezentant Czech na testach w Zagłębiu
Dialog Arena | fot. Zagłębie Lubinfot. Zagłębie Lubin

Dziś testy w drużynie Zagłębia Lubin rozpocznie dwóch zawodników, czeski bramkarz Zdeněk Zlámal oraz obrońca Michał Grudniewski.

Przez najbliższe kilka dni obu zawodnikom bacznie przyglądał będzie się Piotr Stokowiec, szkoleniowiec „Miedziowych”, który po tym okresie zadecyduje, czy warto któremuś z nich przedstawić ofertę kontraktu.

Michał Grudniewski to 21-letni defensor, który ostatnie pół roku spędził w pierwszoligowej Pogoni Siedlce, gdzie rozegrał 18 spotkań i strzelił jednego gola (bramkę zdobył w meczu z Zagłębiem). Obecnie jest on wolnym zawodnikiem. W przeszłości reprezentował barwy m.in. Zagłębia Sosnowiec, Legii Warszawa czy Hutnika Warszawa.

- Jesienią Michał rozegrał kilka dobrych spotkań w lidze. Rozwiązał swój kontrakt z Pogonią Siedlce i uznaliśmy, że warto go sprawdzić w Zagłębiu – stwierdził Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy klubu z Lubina.

Zdeněk Zlámal obecnie jest zawodnikiem Sigmy Ołomuniec, ale od dłuższego czasu nie wystąpił w żadnym oficjalnym meczu, ponieważ przechodził rehabilitację po poważnym zabiegu rekonstrukcji więzadeł w kolanie. W przypadku, gdyby Zagłębie chciało go zatrudnić, to czeski klub nie powinien robić żadnych problemów z odejściem 29-letniego golkipera.

Wychowanek Spartaka Hulin latem był testowany przez Koronę Kielce, ale właśnie wtedy okazało się, że problemy z więzadłami nie pozwolą mu na grę w rundzie jesiennej. Obecnie wydaje się, że Zlámal jest już zdolny do gry na najwyższych obrotach.

- Przedstawiono mi warunki, na jakich miałbym teraz zostać (w Sigmie – przyp. red.) i zdecydowałem się poszukać szczęścia gdzie indziej. Po kontuzji kolana nie ma już śladu i jestem gotów walczyć o angaż w innym klubie – stwierdził czeski bramkarz.

Zlámal w swojej karierze był również w kadrze takich zespołów jak m.in. Sparta Praga, Cádiz CF, Udinese, Slavia Praga czy Bari. W 2007 roku uczestniczył Mistrzostwach Europy U21, a dwa lata później zaliczył debiut w pierwszej reprezentacji w towarzyskim meczu z Maltą. To do tej pory jego jedyny występ w kadrze narodowej seniorów.
ŹRÓDŁO
Zagłębie Lubin
TAGI: Zdeněk Zlámal Michał Grudniewski SK Sigma Ołomuniec Zagłębie Lubin Czechy Polska
Zobacz również
Archiwalne
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.