Oficjalnie: Nowy kandydat w wyborach na prezydenta FIFA!

4 lata temu Oficjalnie: Nowy kandydat w wyborach na prezydenta FIFA!
fot. KNVB

Michael van Praag, prezes Holenderskiego Związku Piłkarskiego (KNVB) poinformował, że będzie kandydował na stanowisko szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA).

68-letni działacz już we wrześniu minionego roku zapowiedział, że nie poprze w kolejnych wyborach aktualnego prezydenta FIFA - Josepha Blattera, który rozpoczął już starania o otrzymanie piątej kadencji. Holender nie ukrywał, że chętnie widziałby na tym stanowisku Michela Platiniego, ale to mało prawdopodobne, aby szef UEFA zdecydował się zgłosić swoją kandydaturę. Między innymi z tego powodu na ten krok zdecydował się Michael van Praag.

- Powszechnie wiadomo, że jestem bardzo zaniepokojony sytuacją w FIFA. Nadszedł już jednak najwyższy czas, aby znormalizować tę organizację i sprawić, aby znów kojarzyła się tylko z piłką nożną.  Długo się zastanawiałem czy będę wiarygodnym kandydatem, ale teraz jestem gotowy, aby pokazać swoją stanowczość i wziąć odpowiedzialność za działalność związku - powiedział prezes KNVB.

Poza van Praagiem i Blatterem oficjalnym pretendentem do objęcia stanowiska szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej jest były dyrektor FIFA ds. międzynarodowych Jerome Champagne.

Warto również dodać, że chęć wystartowania w wyborach wyrazili jordański książę Ali bin Al Hussein oraz David Ginola, były piłkarz PSG i Newcastle. Obaj ci panowie jeszcze formalnie się jednak nie zgłosili.ŹRÓDŁO
KNVB
TAGI: Oficjalnie FIFA Michael van Praag Joseph Blatter Holandia Szwajcaria
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.