Najlepszy piłkarz mistrzostw Azji w trzeciej lidze. Duża oferta odrzucona! [WIDEO]

4 lata temu Najlepszy piłkarz mistrzostw Azji w trzeciej lidze. Duża oferta odrzucona! [WIDEO]
fot. Swindon Town

Massimo Luongo został wybrany najlepszym piłkarzem niedawno zakończonych mistrzostw Azji. To ogromne zaskoczenie, bowiem na turniej przyleciał jako trzecioligowiec.

22-letni środkowy pomocnik Luongo spisywał się znakomicie podczas Pucharu Azji, wydatnie przyczyniając się do końcowego triumfu Australijczyków.

Wydawało się, że oznacza to błyskawiczny transfer ze Swindon Town, klubu League One, którego barw aktualnie broni, jednak trzecioligowiec wytrzymał presję, gdyż chce zrealizować cel awansu do Championship.

Wczoraj została odrzucona oferta w wysokości 3,5 miliona funtów, wystosowana przez Cardiff City. Wcześniej podobne pieniądze proponowali Katarczycy. Nieco mniej, bo około dwa miliony funtów miały gwarantować bliżej nieokreślone kluby tureckie i niemieckie.

Swindon stwierdziło, że bardziej opłacalne będzie pozostanie zawodnika do końca sezonu. Wszyscy w klubie wiedzą, że Luongo odejdzie bez względu na wynik sportowy tego sezonu.

Luongo jest wychowankiem Tottenhamu, z którego wypożyczano go do Ipswich i Swindon. Ten drugi klub wykupił go w 2013 roku za 400 tysięcy funtów.

Powrót do Premier League już latem wydaje się nieukniony.

Nagroda MVP Pucharu Azji i bramka w finale:

Pokaz umiejętności Luongo w League One:


ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Massimo Corey Luongo Swindon Town Anglia Australia Puchar Azji
Zobacz również
Pierwsza zimowa oferta za Pogbę
14 godzin temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.