Losowanie MŚ U-20: Niemcy pewni medalu?

4 lata temu Losowanie MŚ U-20: Niemcy pewni medalu?
fot. FIFA

W Auckland rozlosowano dziś fazę grupową tegorocznych Mistrzostw Świata do lat 20, które na przełomie maja i czerwca odbędą się w Nowej Zelandii.

Do głównej fazy turnieju przystąpią 24 drużyny. Na razie poznaliśmy 20 finalistów imprezy. Brakująca czwórka to ekipy z Afryki. Zostaną one wyłonione dopiero po rozegraniu mistrzostw "Czarnego Lądu" do lat 20, które odbędą się między 8 a 22 marca w Senegalu.

Wiemy za to, że na pewno na Mistrzostwach Świata zabraknie obrońców tytułu - Francuzów. "Trójkolorowi" podobnie jak Hiszpanie nie przebrnęli przez eliminacje.

- Kilku zawodników, którzy byli gwiazdami poprzedniego turnieju wystąpiło na ostatnim mundialu w Brazylii. Mam tu na myśli choćby Paula Pogbę z Juventusu czy Jamesa Rodrígueza z Realu Madryt. Jestem przekonany, że na imprezie organizowanej przez Nową Zelandię odkryjemy kolejne talenty - powiedział wiceprezydent FIFA Jeffrey Webb.

Grupa A: Nowa Zelandia, Ukraina, USA, Birma
Grupa B: Argentyna, Panama, drużyna z Afryki (3), Austria
Grupa C: Katar, Kolumbia, Portugalia, drużyna z Afryki (4)
Grupa D: Meksyk, wicemistrz Afryki, Urugwaj, Serbia
Grupa E: mistrz Afryki, Brazylia, Korea Północna, Węgry
Grupy F: Niemcy, Fidżi, Uzbekistan, Honduras

Potwierdzono również, że do dalszej fazy Mistrzostw Świata do lat 20 z każdej grupy awansują po dwa czołowe zespoły oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

Po zakończeniu losowania uznano, że grupa D jest najbardziej wyrównana, ponieważ wystąpią w niej Urugwajczycy - srebrni medaliści poprzedniej edycji, a także liczący na sukces Serbowie oraz Meksykanie i wicemistrz Afryki. Wydaje się również, że najłatwiejszą drogę do strefy medalowej mają Niemcy, którzy w początkowej fazie turnieju nie trafili na zbyt wymagających przeciwników.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: MŚ U20 Mistrzostwa Świata U20 FIFA Losowanie Nowa Zelandia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.