Zawodnik City mógł trafić do Lecha

4 lata temu Zawodnik City mógł trafić do Lecha
fot. Wikipedia

Bismark Adjei-Boateng, pomocnik Manchesteru City, który obecnie przebywa na wypożyczeniu do norweskiego Strømsgodset IF, mógł zostać zimą piłkarzem Lecha Poznań.

W rozmowie z norweskimi mediami 20-letni Ghańczyk przyznał, że rozważał zimą przenosiny do „Kolejorza” lub Celtiku Glasgow. Do żadnej transakcji jednak nie doszło, ponieważ w czasie testów w Szkocji zawodnik doznał kontuzji pachwiny i uznał, że nie będzie zmieniał środowiska, nie będąc w pełni zdrów. Leczenie urazu zajęło mu aż dziewięć tygodni, więc sam Adjei-Boateng przyznał, że podjął odpowiednią decyzję, zostając w Norwegii.

Nie jest jednak wykluczone, że po tym, jak  młody zawodnik odbuduje się w Strømsgodset , będzie chciał przenieść się do większego klubu i temat Lecha wróci latem, szczególnie że w czerwcu wygasa jego kontrakt z Manchesterem City. Przeszkodą w transferze może okazać się jednak fakt, że poznaniacy w międzyczasie zakontraktowali już innego środkowego pomocnika, Arnauda Djouma, który podpisał kontrakt co prawda jedynie na pół roku, ale w przypadku, gdy się sprawdzi, zostanie w drużynie wicemistrzów Polski na dłużej.  

Bismark Adjei-Boateng, znany również jako Nana, trafił do „Citizens” w 2011 roku z ghańskiej Right to Dream Academy, ale już rok później wypożyczono go do Strømsgodset, gdzie spędził ostatnie trzy sezony. W sumie w barwach „Godset” uzbierał 36 występów ligowych, w których strzelił dziewięć goli. W 2013 roku zdobył z tym klubem mistrzostwo Norwegii, będąc jednym z kluczowych piłkarzy pierwszego składu. ŹRÓDŁO
Drammens Tidende
TAGI: Bismark Adjei-Boateng Manchester City FC Lech Poznań Ghana Anglia Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.