Chelsea zaprasza na mecz ofiarę rasistowskiego ataku kibiców, Mourinho czuje się zawstydzony

4 lata temu Chelsea zaprasza na mecz ofiarę rasistowskiego ataku kibiców, Mourinho czuje się zawstydzony
fot. Wikipedia

Wczoraj opisywaliśmy skandaliczne zachowanie kibiców Chelsea w paryskim metrze. Sytuacja zrobiła się na tyle głośna, że klub z Londynu postanowił się zrehabilitować i zaprosił Francuza na Stamford Bridge.

Władze klubu postanowiły napisać list do 33-letniego mężczyzny i zaproponować mu darmowy bilet w loży VIP na wybrany mecz Chelsea. Właściciel "The Blues" Roman Abramowicz zapewnił, że jest zniesmaczony zachowaniem fanów.

 Głos w sprawie zabrał również sam Jose Mourinho, który stwierdził, że wstydzi się za zachowania małej grupy fanatyków jego zespołu. - Ci ludzie nie należą do naszej rodziny. Wstydzę się za to, co zrobili - powiedział portugalski trener. 

Prezes Chelsea Bruce Buck poinformował odpowiednie instytucje o zaangażowaniu klubu w walkę z rasizmem, a rzecznik prasowy przy okazji meczy z Burnley, wygłosił oficjalne oświadczenie, w którym wyraził swoje ubolewanie nad tym, co wydarzyło się w paryskim metrze: - Wszyscy w klubie są przerażeni tym, co zobaczyli. Pragniemy serdecznie przeprosić Pana Souleymana. Od samego początku współpracujemy z policją i w dalszym ciągu będziemy to robić. Postanowiliśmy również przeprowadzić wewnętrzne śledztwo, aby taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzyła. Zidentyfikowaliśmy już trzy osoby, które mogą być zamieszane w sprawę i zawiesiliśmy je w prawach kibiców, aż do zakończenia śledztwa.ŹRÓDŁO
TheGuardian
TAGI: Chelsea FC Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.043 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.