Sabatini: Popełniłem pewne błędy przy Doumbii i Ibarbo

4 lata temu Sabatini: Popełniłem pewne błędy przy Doumbii i Ibarbo
fot. AS Roma

W związku z kolejną stratą punktów przez Romę, dyrektor klubu Walter Sabatini zdecydował się zabrać głos w sprawie problemów zespołu.

Rzymianie przechodzą poważny kryzys - z ostatnich dziesięciu spotkań wygrali zaledwie dwa (w tym jedno po dogrywce), zremisowali siedem i jedno przegrali. Tym samym strata do prowadzącego w Serie A Juventusu wynosi już dziewięć punktów i walka o mistrzostwo wydaje się coraz mniej realna. 

Sabatini jest przygnębiony ostatnimi wynikami i nie ukrywa, że aktualnie główny cel zespołu to wicemistrzostwo kraju, a także awans do kolejnej rundy Ligi Europejskiej, czyli pokonanie na wyjeździe Feyenoordu Rotterdam. Co więcej, działacz sugeruje, że także on sam ponosi winę za słabą dyspozycję drużyny.

- Nie wygrywamy, gdyż są rzeczy, które nie współgrają jak wcześniej. Zespół stara się grać lepiej, mamy więc nadzieję, że wszystko się zmieni - rozpoczął Sabatini.

- Popełniłem pewne błędy przy transferach Doumbii i Ibarbo. Nie wziąłem pod uwagę ich formy, dyspozycji, ale porozmawiamy o tym na koniec sezonu. Teraz musimy bronić drugiego miejsca w tabeli i wygrać w Rotterdamie - dodał.

- Dla dobra całego projektu jest ważne, by zatrzymać zawodników, których potrzebujesz, ale to nie ma obecnie żadnego związku z De Rossim. Doumbia powinien wykorzystać swoją sytuację i dać nam w niedzielę zwycięstwo - kontynuował.

- Zrezygnowaliśmy z Destro nie dlatego, że nie był wystarczająco dobry, ale ponieważ czuł się nieswojo. Są jednak rzeczy, o których nie mogę powiedzieć. Życie w Rzymie nie jest łatwe, ale nie wierzę w problemy fizyczne naszych zawodników, nawet jeśli przeciwnicy w tym aspekcie wyglądają lepiej - zakończył. ŹRÓDŁO
Di Marzio
TAGI: Walter Sabatini AS Roma Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.