Koeman atakuje van Gaala

4 lata temu Koeman atakuje van Gaala
Koeman krytykuje van Gaala!

Ronald Koeman skrytykował styl pracy Louisa van Gaala, którego asystentem był kilkanaście lat temu. Menadżer Southampton zauważył też, że jest między nimi bardzo duża różnica w podejściu do swojego zawodu.

Koeman współpracował z van Gaalem przed kilkunastoma laty w Barcelonie, gdzie był jego asystentem. Dawne znajomości nie przeszkodziły mu jednak skrytykować swojego starszego kolegę po fachu. Stwierdził między innymi, że szkoleniowiec Manchesteru United wzbudza w swoich zawodnikach strach, co nie zawsze bywa korzystne dla drużyny.

Zdaniem obecnego trenera Southampton KNVB (Federacja Piłkarska Holandii) po Mistrzostwach Świata w Brazylii zrezygnowała z van Gaala, bo chciała postawić na selekcjonera o nieco delikatniejszym i lżejszym podejściu do zawodników, jak chociażby Guus Hiddink.

- Kiedy sprowadzasz do klubu van Gaala, sprowadzasz wiele jakości, ale też człowieka, który myśli, że wie wszystko. Piłkarze często czują strach, co nie jest do końca dobre. Byłem jego asystentem w Barcelonie i wiele się od niego nauczyłem, ale między namo jako trenerami jest ogromna różnica - powiedział Koeman.

- Sposób, w jaki odnosi się do swoich piłkarzy, jest zupełnie inny od mojego. Ja nie wywieram na zawodnikach aż tak dużej presji. Po Mistrzostwach Świata holenderska federacja chciała zmienić trenera na kogoś z delikatniejszym podejściem. Piłkarze potrzebowali na stanowisku trenera człowieka cieplejszego - stwierdził szkoleniowiec Southampton.ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Trenerzy Louis van Gaal Ronald Koeman Manchester United FC Southampton FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.