Bresciano zakończył karierę reprezentacyjną

4 lata temu Bresciano zakończył karierę reprezentacyjną
fot. FFA

Mark Bresciano postanowił zrezygnować z dalszej gry w kadrze Australii.

35-letni pomocnik zadebiutował w barwach popularnych "Socceroos" w czerwcu 2001 roku na Pucharze Konfederacji w zwycięskim meczu przeciwko Francji (wówczas aktualni mistrzowie świata oraz Europy). Potem urodzony w Melbourne piłkarz wystąpił na tym turnieju w jeszcze trzech spotkaniach swojej reprezentacji, która dość niespodziewanie po pokonaniu Brazylii zajęła w nim wysokie trzecie miejsce.

Bresciano w narodowym trykocie rozegrał w sumie 84 mecze, w których strzelił 13 bramek. Razem z kadrą Australii uczestniczył, między innymi w trzech mundialach (2006, 2010, 2014), dwóch Pucharach Azji (2007, 2015) oraz Igrzyskach Olimpijskich w 2000 roku. Dla byłego zawodnika Empoli, Parmy, Palermo czy Lazio najważniejszym trafieniem w reprezentacyjnej karierze był gol strzelony Urugwajowi w barażach o awans do Mistrzostw Świata w Niemczech. Dzięki jego bramce "Socceroos" doprowadzili do dogrywki i w konkursie jedenastek okazali się lepsi od "Charrúas".

- Gra dla mojego kraju w piłkę nożną, którą kocham było niesamowitym przeżyciem. Jestem szczęśliwy, że mogłem nosić na sobie koszulkę Australii w każdym wielkim turnieju. W tym czasie poznałem wielu niesamowitych ludzi. Wspólnie zaliczyliśmy wiele upadków i wzlotów, ale to pomogło nam wygrać Puchar Azji - powiedział 35-latek.

Mark Bresciano jest niezwykle szanowanym piłkarzem i jego decyzja o zakończeniu reprezentacyjnej kariery spotkała się z podziękowaniami ze strony trenerów, działaczy oraz zawodników za wkład w rozwój australijskiego futbolu.

- Mark pełnił niezwykle ważną rolę w "Socceroos" i był liderem drużyny oraz mentorem dla młodych zawodników, którzy w ciągu ostatnich 14 miesięcy, dzięki jego profesjonalizmowi i wskazówkom poczynili spore postępy. Liczę na to, że teraz ta grupa utalentowanych piłkarzy już bez niego nadal będzie się rozwijać - powiedział selekcjoner Ange Postecoglou.

- Futbol australijski ma bogatą i długą tradycję. Bresciano odchodzi z areny międzynarodowej jako mistrz. Dzięki jego zaangażowaniu i dążeniu do doskonałości występowaliśmy na największych piłkarskich scenach na świecie - dodał David Gallop, prezes FFA (Football Federation Australia).
ŹRÓDŁO
Fox Sports
TAGI: Marco Bresciano Australia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0765 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.