Prezes Legii skomentował transfer Radovicia

4 lata temu
Prezes Legii skomentował transfer Radovicia
fot. Piotr Kucza - FotoPYK

Bogusław Leśnorodorski wypowiedział się na temat sprzedaży Miroslava Radovicia do Hebei China Fortune.

31-letni Serb zdecydował się opuścić warszawski klub po otrzymaniu intratnej propozycji od chińskiego drugoligowca. Transfer największej gwiazdy Legii wzbudził spore emocje ze względu na termin pojawienia się oferty z Hebei - informacje o niej zostały ujawnione podczas przygotowań do meczu 1/16 finału Ligi Europejskiej z Ajaxem. Ponadto, jesienią poprzedniego roku "Rado" przedłużył umowę z zespołem Mistrza Polski aż do czerwca 2018.

Prezes Legii Bogusław Leśnodorski na oficjalnej stronie internetowej klubu skomentował transakcję, ujawniając przy okazji, że Radović był kuszony propozycjami z innych klubów.

- Oferty transferowe za Radovicia wpływały regularnie od wielu miesięcy. Dlatego też w listopadzie wykonaliśmy ruch, który  zabezpieczył interes Legii – przedłużyliśmy kontrakt z Miro bez wpisywania do niego klauzuli odstępnego.

- Oczywiście mieliśmy nadzieję, że dzięki nowej umowie Radovic zostanie z nami do końca kariery, a nawet dłużej. Nie można jednak zapominać, że oprócz legijnej Rodziny Miro jest również odpowiedzialny za swoich najbliższych – żonę i dzieci. Niewiarygodnie korzystna oferta z Chin pozwoli mu zabezpieczyć ich przyszłość – to właśnie to zdecydowało, że na prośbę zawodnika zgodziliśmy się na ten transfer, po wcześniejszym zabezpieczeniu interesów Legii. Jest to zgodne z naszą filozofią, aby w przypadku pojawienia się ofert, które kilkukrotnie przewyższają rynkową wartość naszych zawodników oraz są dla nich wyjątkowo korzystne, nie blokować im możliwości odejścia, o ile interes Klubu jest zabezpieczony - powiedział Leśnodorski.

Prezes klubu oznajmił też, że oficjalne pożegnanie Radovicia z Legią nastąpi po czwartkowym rewanżu z Ajaksem.ŹRÓDŁO
Legia Warszawa
TAGI: Miroslav Radović Legia Warszawa Hebei China Fortune Polska Serbia Bogusław Leśnodorski
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.