Falcao wyrównał kolumbijski rekord

Falcao wyrównał kolumbijski rekord fot. Transfery.info
Krzysztof Gońka

Radamel Falcao wyrównał rekord strzelecki Arnoldo Iguarána w barwach reprezentacji Kolumbii.

Przebywający na wypożyczeniu w Manchesterze United Falcao nie grzeszy skutecznością w barwach angielskiej ekipy. Dotychczas w 22 meczach dla „Czerwonych Diabłów” zdołał zdobyć zaledwie cztery gole. Zupełnie inaczej wygląda jego dorobek strzelecki w spotkaniach kadry narodowej - podczas obecnej przerwy na gry reprezentacji zdobył trzy bramki w dwóch meczach.

Wypożyczony z AS Monaco Kolumbijczyk ostatnie trafienie zaliczył w towarzyskim spotkaniu przeciwko Kuwejtowi (3-1) w poniedziałek. W 74. minucie gry wykorzystał rzut karny i zdobył swojego 24 gola (w 51 spotkaniach) w narodowych barwach, wyrównując przy tym rekord należący do Arnoldo Iguarána. „El Guajiro” występował w reprezentacji Kolumbii w latach 1979-1993 i potrzebował do tego 68 meczów.

- Cieszę się ze zdobytego gola, ale najważniejsze jest zwycięstwo drużyny - podkreślił po zwycięstwie nad Kuwejtem 29-letni snajper.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Notuje świetny sezon, wróci do Lecha Poznań?! „Jestem gotowy” Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Zwrot akcji w sprawie Dawida Kownackiego?! Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy” Koniec sezonu dla ważnego gracza Górnika Zabrze?! „Zobaczymy, jak to się potoczy” Nacho odrzuca wielkie pieniądze. „Nie przestają do niego dzwonić” Nacho odrzuca wielkie pieniądze. „Nie przestają do niego dzwonić” Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu Wysłali skauta! Sebastian Szymański pod baczną obserwacją nowego klubu To cele transferowe Jagiellonii Białystok To cele transferowe Jagiellonii Białystok Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół” Tomasz Hajto planuje powrót na ławkę trenerską? „Jak to widzę, chętnie pokazałbym, jak się prowadzi zespół”