Oficjalnie: 32-latek menadżerem Wigan

4 lata temu Oficjalnie: 32-latek menadżerem Wigan
fot. Wigan Athletic FC

Pełniący wcześniej funkcję kapitana zespołu Gary Caldwell został mianowany nowym menadżerem Wigan Athletic FC.

Szkot zakończył swoją sportową karierę w lutym. Caldwell został piłkarzem „The Latics” w 2010 roku. Od tamtej pory aż do 2014 roku rozegrał w barwach zespołu z DW Stadium 111 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Niestety poważna kontuzja uniemożliwiła mu dalsze reprezentowanie kluby i jak się później okazało 32-latek musiał zrezygnować z wyczynowego uprawiania sportu.

Nowy sternik Wigan jutro rano oficjalnie zostanie zaprezentowany mediom. Jego asystentem będzie Graham Barrow, który pełnił tę funkcję również u boku Malky’ego Mackaya. Pod wodzą poprzedniego menadżera klub nie odniósł ani jednego zwycięstwa przed własną publicznością w ciągu niemalże 140 dni.

Dla Gary’ego Caldwella to początek kariery trenerskiej. Wcześniej jako zawodnik reprezentował barwy między innymi Newcastle, Hibernian, Coventry oraz Derby County. Najbardziej znany jest z gry w Celtiku, z którym to dwukrotnie zdobył mistrzostwo Szkocji, po razie również puchar kraju i puchar ligi. W swoim dorobku ma też 55 meczów w drużynie narodowej.

- Po poniedziałkowym spotkaniu oraz wtorkowych negocjacjach Gary był jedynym kandydatem na to stanowisko, ponieważ wierzymy w jego umiejętności. Zna klub od podszewki i wyznaje naszą filozofię. Jest urodzonym przywódcą, który oczekuje szacunku od otoczenia – powiedział prezes klubu David Sharp.  ŹRÓDŁO
Wigan Athletic FC
TAGI: Oficjalnie Wigan Athletic FC Gary Robert Caldwell Anglia Szkocja Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.