Były kapitan Tottenhamu: Prawie straciłem nogę

4 lata temu Były kapitan Tottenhamu: Prawie straciłem nogę
fot. Tottenham Hotspur

Były kapitan Tottenhamu Gary Mabbutt zdradził, iż po operacji, która uratowała jego nogę, nie może już biegać czy kopać piłki.

Anglik, któremu w dzieciństwie zdiagnozowano cukrzycę typu I, w 2013 roku przeszedł operację, której celem było zastąpienie głównej tętnicy w jego nodze. Były świetny defensor cierpiał na chorobę tętnic obwodowych, która blokowała dopływ krwi do kończyny.

- Nie mogę już uprawiać żadnego sportu czy nawet biegać. Moje życie stało się bardziej stateczne i, że tak powiem, "siedzące" - powiedział w rozmowie z BBC Radio 5 live.

- Jestem sfrustrowany tym, że nie mogę już kopnąć piłki, ale wciąż mam nogę. To jest dla mnie najważniejsze - dodał.

- Dostawałem straszliwych bólów w mojej lewej nodze, która była kompletnie zimna. Chodziłem przez całą noc i zadzwoniłem do lekarza o szóstej rano. Potem pognałem do King's College Hospital.

Mabbutt potrzebował aż 120 szwów, aby całkowicie unieszkodliwić przeszło 30-calową ranę. Obecnie jest jednym z ambasadorów brytyjskiej fundacji cukrzyków.

- W tym kraju jest 120 amputacji spowodowanych tą chorobą w każdym tygodniu, z czego około 80% jest do uniknięcia, jeśli dany problem wykryje się wcześniej. Trzeba z tym walczyć.

53-latek jest żywą legendą Tottenhamu. W barwach "Kogutów" w latach 1982-1998 rozegrał 477 meczów, w których strzelił 27 goli. Wcześniej był jeszcze zawodnikiem Bristol Rovers. Dla reprezentacji Anglii wystąpił w 16 spotkaniach i zaliczył jedno trafienie w pojedynku przeciwko Jugosławii.

Mabbutt w wyniku choroby i operacji nie jest w stanie spełnić jednego ze swoich marzeń - pracy w roli menadżera.ŹRÓDŁO
BBC
TAGI: Gary Mabbutt Tottenham Hotspur FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.