Dybala: Conte chciał mnie u siebie

4 lata temu Dybala: Conte chciał mnie u siebie
fot. US Palermo

Napastnik Palermo Paulo Dybala przyznał, że selekcjoner reprezentacji Antonio Conte namawiał go do gry w barwach drużyny narodowej Włoch.

21-letni gwiazdor Serie A może reprezentować barwy aż trzech różnych krajów. Napastnik dorastał i wychowywał się w Argentynie, natomiast jego przodkowie pochodzili z Włoch i z Polski, co predestynuje go do reprezentowania wszystkich wymienionych nacji na arenie międzynarodowej. Jego dziadek Bolesław był Polakiem pochodzącym z południa kraju, jednakże wyemigrował do Ameryki Południowej.

- Miałem szansę na grę we włoskich barwach. Conte brał pod uwagę taką możliwość, jednakże niejednokrotnie powtarzałem, że chcę grać dla Argentyny – powiedział w wywiadzie udzielonym „Canal Plus” Dybala.

Utalentowany zawodnik Palermo przyznał również, że od dziecka kibicuje Barcelonie i jeśli miałby wybierać spośród ofert Katalończyków oraz Realu Madryt, wybrałby tę „Blaugrany”.

- Jeśli prezydent powie, że mam odejść to chciałbym dać z siebie wszystko w ostatnich spotkaniach w barwach Palermo. Byłem w Barcelonie, by zobaczyć ostatnie „El Clasico”. Bardzo podoba mi się to miasto, Barcelona gra bardzo efektownie. Real Madryt? Mają wspaniałych graczy, miło ogląda się ich grę. Biorąc pod uwagę liczbę fenomenalnych zawodników, to najlepszy zespół na świecie. Kiedy byłem dzieckiem wolałem Barcelonę, ponieważ w jej drużynie zawsze grało więcej Argentyńczyków. Potem oczywiście zadebiutował tam Messi, który jest idolem dla mieszkańców naszego kraju – dodał Dybala. ŹRÓDŁO
Canal +
TAGI: US Palermo FC Barcelona Real Madryt CF Paulo Bruno Dybala Włochy Hiszpania Argentyna Antonio Conte Trenerzy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.