Cavani bliżej powrotu do Włoch

4 lata temu Cavani bliżej powrotu do Włoch
fot. Paris Saint-Germain FC

Powrót Edinsona Cavaniego do Włoch znów staje się możliwy.

Urugwajczyk od momentu transferu do Paris Saint-Germain nie czuje się komfortowo. W plejadzie gwiazd mistrza Francji jest tylko jednym z wielu, a oczy wszystkich kibiców skupiają się przede wszystkim na Zlatanie Ibrahimoviciu. Co więcej, to właśnie przez Szweda były piłkarz Palermo musi grać jako boczny napastnik, a na tej pozycji nie spisuje się tak dobrze, jak w roli klasycznej dziewiątki. 

Temat ewentualnego odejścia 28-latka z Ligue 1 jest poruszany od dawna, a najbardziej prawdopodobnym kierunkiem wydawała się angielska Premier League. Do walki poważnie włączył się jednak Juventus, który od dłuższego czasu zabiega o napastnika z absolutnego topu, zwłaszcza mając na uwadze niepewną przyszłość Carlosa Teveza. Doszło już nawet do pierwszych rozmów, które zdaniem włoskiej prasy były bardzo owocne.

Cavaniemu bardzo podoba się turyński projekt i fakt, że "Stara Dama" co raz bardziej liczy się na europejskiej scenie, przekonuje go do ewentualnego transferu. Zawodnik potwierdził to zresztą w rozmowie ze swoim agentem, który kontaktował się z przedstawicielami lidera Serie A. O ile obie strony są zainteresowane transakcją, o tyle problem stanowią zarobki zawodnika - w Paryżu może liczyć na naprawdę ogromne pieniądze, a do końca kontraktu ma jeszcze trzy lata. Pierwsza propozycja z Turynu została odrzucona, chociaż piłkarz był zadowolony, że Włosi są skłonni podpisać z nim aż pięcioletnią umowę. 

Szacuje się, że mimo wygórowanych oczekiwań Urugwajczyka, Juve jest w stanie spełnić jego warunki. Wówczas pozostaje kwota, którą trzeba będzie przelać na konto francuskiego klubu, a cenę może podbić także poważny rywal chcący sprowadzić napastnika - Atlético Madryt.ŹRÓDŁO
Gianluca Di Marzio
TAGI: Edinson Roberto Cavani Gomez Juventus FC Paris Saint-Germain FC Francja Włochy Urugwaj Atlético Madryt
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.