Mourinho: Oni powinni mieć ujemne punkty!

4 lata temu Mourinho: Oni powinni mieć ujemne punkty!
fot. uefa.com

José Mourinho w swoim stylu po raz kolejny zaatakował jednego z najgroźniejszych rywali do tytułu mistrza Anglii.

W wywiadzie dla magazynu portugalskiej federacji, szkoleniowiec Chelsea postanowił przypomnieć swoje stanowisko w sprawie Financial Fair Play, by nawiązać do kary jaką wcześniej otrzymał Manchester City. Przypomnijmy, że ustępującemu mistrzowi Anglii ograniczono możliwe wydatki na transfery do 50 milionów funtów oraz zmniejszono liczbę piłkarzy mogących zostać zarejestrowanymi w kadrze na europejskie puchary z 25 na 21. Ponadto nałożono zakaz podniesienia płac w ciągu najbliższych dwóch lat i przyznano grzywnę. 

Mourinho jest jednak zdania, że sankcje te są niesprawiedliwe i nie mijają się z celem. "The Special One" wskazuje, że takie przypadki powinny skutkować karami, który bardziej uderzy w wyniki sportowe klubu. 

- Oni powinni dostać ujemne punkty! Nasz właściciel dba o to, by FFP było przestrzegane, a oni zupełnie się z tym nie liczą. To głupie, że klub który złamał regulamin może wydać w jednym okienku tak dużą kwotę jak 50 milionów - grzmiał Mourinho.

- FFP stawia w uprzywilejowanej sytuacji takie drużyny jak Real Madryt czy Bayern, bo są marką tak rozpoznawaną i mającą rzeszę fanów, że wpływy ze sponsoringu są ogromne. W Chelsea szanujemy przepisy, mimo że też stać nas na takie ruchy, które robili właściciele City - dodał.

- Nie jestem przeciwnikiem zasad FFP. To sprawia tylko, że musisz idealnie zaplanować kogo chcesz sprzedać, a kogo kupić. Na Stamford Bridge zarządzamy finansami bardzo dobrze - zakończył Portugalczyk.ŹRÓDŁO
ESPN
TAGI: Chelsea FC Manchester City FC Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.