Koniec kariery Tingi

4 lata temu Koniec kariery Tingi
fot. Cruzeiro EC

Tinga postanowił zakończyć piłkarską karierę w wieku 37 lat.

Piłkarz poinformował wszystkich o swojej decyzji na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przez Cruzeiro EC, w którym występował od 2012 roku.

- Chciałbym podziękować fanom, którzy sprawiają, że "Raposa" to wielki klub. Jestem również bardzo wdzięczny zarządowi, sztabowi szkoleniowemu, masażystom, fizjoterapeutom, mediom, personelowi, który dba o stan murawy, a także portierom i pracownikom ochrony. Piła nożna nie była tylko moim celem. Ona polegała również na wielu innych rzeczach, które działy się między poniedziałkiem a sobotą. Gra w niedzielę była efektem tego, co robiło się w ciągu tygodnia - powiedział Tinga.

- Trafiłem do Cruzeiro mając 34 lata. W tym wieku jest niezwykle trudno przebić się do składu, ale postawili na mnie, bo wiedzieli, co dam drużynie. Mogę powiedzieć, że mój pobyt tutaj był lepszy niż tego oczekiwałem, dlatego jestem szczęśliwy, że mogłem grać dla "Raposy". Jestem przekonany, że gdybym tutaj nie trafił, to moje zakończenie kariery tak by nie wyglądało - dodał pomocnik.

- Teraz chcę skupić się na życiu prywatnym. Mam własne biuro podróży i kilka innych spraw w Porto Alegre. Zamierzam skończyć studia, aby poszerzyć swoją wiedzę. Pojadę też 28 maja do Niemiec, aby zobaczyć finały DFB Pokal i Ligi Mistrzów. W przyszłości na pewno nie zostanę trenerem i menadżerem zawodników. Chcę nacieszyć się rodziną, bo to moje największe bogactwo. Obecnie jestem szczęśliwy, że mogłem zakończyć karierę w Cruzeiro - zakończył 37-latek.

Tinga rozpoczynał swoją przygodę z piłką w Grêmio Porto Alegre. Potem zaliczył krótkie epizody w Kawasaki Frontale, Botafago, Sportingu Lizbona i Internacionalu. Następnie w 2006 roku przeniósł się do Borussii Dortmund, w której występował przez cztery sezon6. Po tym okresie środkowy pomocnik wrócił do kraju, gdzie ponownie przywdział barwy zespołu, z którego odchodził do Niemiec. W maju 2012 roku został ściągnięty do Cruzeiro i razem z tą drużyną sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Brazylii. Warto również dodać, że Tinga ma na swoim koncie cztery występy w kadrze "Canarinhos".ŹRÓDŁO
Cruzeiro EC
TAGI: Paulo César Fonseca do Nascimento Cruzeiro EC Brazylia Koniec kariery
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.