Lubawski: Potwierdzam zainteresowanie Romy inwestycją w Koronę

4 lata temu Lubawski: Potwierdzam zainteresowanie Romy inwestycją w Koronę
fot. Korona Kielce

Prezydent Kielc w rozmowie z lokalnymi mediami poinformował, że "Giallorossi" są gotowy wykupić Koronę Kielce.

Wczoraj Gianluca Di Marzio upublicznił informację, że rzymianie chcieliby zainwestować w klub z polskiej Ekstraklasy, który miałaby stać się ich zespołem satelickim, a w przyszłości angażować się także w różnego rodzaju działalności z udziałem czołowej drużyny z Półwyspu Apenińskiego.

- Potwierdzam zainteresowanie Romy inwestycją w Koronę. Rozmawiamy od trzech miesięcy i oczywiście w grę wchodzi wykup stu procent akcji przez włoski klub. Obowiązywała nas klauzula poufności, ale skoro różne informacje pojawiły się wczoraj na włoskich portalach, to nie ma sensu trzymać tego dalej w tajemnicy. Rozmawiamy intensywnie od dłuższego czasu i Włosi mają pełną wiedzę na temat Korony. Kilkakrotnie przyjeżdżali do Kielc. Właściwie to mamy już uzgodnione wszystkie szczegóły, ale oczywiście dopóki nic nie będzie podpisane, to nie można mieć pewności, że dojdzie do transakcji. Wiele zależy też od drużyny, bo warunek jest jeden - Korona musi w przyszłym sezonie grać w ekstraklasie, dlatego musimy się w niej utrzymać –  powiedział Wojciech Lubawski portalowi CKsport.pl.

Prezydent Kielc nie wyklucza, że swój udział w całej tej sprawie mógł mieć Zbigniew Boniek. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej nie potwierdził jednak tych doniesień.

- Nie posiadam żadnej wiedzy na ten temat, a w Kielcach nie byłem od czasu wyjazdu z kibicami na mecz z Lechem - poinformował Boniek.

Warto również dodać, że poza Romą zainteresowany zakupem akcji w Koronie jest niewymieniony z nazwiska polski przedsiębiorca. Nie wiadomo jednak czy on lub ekipa z Włoch zdecydują się ostatecznie zainwestować w klub z województwa świętokrzyskiego, ponieważ obie strony wymagają utrzymania "Złocisto-Krwistych" w T-Mobile Ekstraklasie, a to nie jest jeszcze pewne.ŹRÓDŁO
CKsport | Transfery.info
TAGI: Korona Kielce Polska AS Roma Włochy
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.