Oficjalnie: Friedel kończy karierę, ale zostaje przy piłce!

4 lata temu Oficjalnie: Friedel kończy karierę, ale zostaje przy piłce!
fot. Pixabay

Brad Friedel po zakończeniu trwającego sezonu Premier League zdecydował się pożegnać z boiskiem.

Bramkarz Tottenhamu w poniedziałek obchodzi 44. urodziny, więc przy tej okazji postanowił poinformować o swojej decyzji, którą ogłosił za pośrednictwem Twittera.

Urodzony w 1971 roku Friedel profesjonalną karierę rozpoczął dość późno, bo w 1994 roku, już wówczas mając za sobą dwa lata gry w kadrze Stanów Zjednoczonych. Z federacją podpisał też pierwszą umowę, ta wypożyczyła go do Newcastle United (tylko trenował, nie dostając pozwolenia na pracę) i Brøndby. Potem występował w Galatasaray i Columbus Crew (1996-1997, jego jedyne dwa sezony w Major League Soccer). W 1997 roku dostał wreszcie szansę gry w wymarzonej Premier League, zasilając Liverpool. Potem grał też w Blackburn Rovers i Aston Villi, by w 2011 roku trafić do Tottenhamu, w którym pobił rekord najstarszego grającego zawodnika w historii klubu. W tym sezonie pełnił najczęściej rolę trzeciego bramkarza, do tej pory nie pojawiając się na boisku choćby na minutę.

Friedel nie rozstaje się jednak z piłką. - Przenoszę się do Los Angeles i pracuję z FOX. Poza tym kończę kurs UEFA Pro. Wielokrotnie podkreślałem, z pewnością zostanę przy piłce, to jest w mojej krwi. Będę analitykiem telewizyjnym, komentatorem w Fox Sports.


ŹRÓDŁO
Twitter
TAGI: Oficjalnie Brad Friedel Tottenham Hotspur FC Stany Zjednoczone Anglia Koniec kariery

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/klient.dhosting.pl/transfery/transfery.info/public_html/news.php on line 469
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.