Oświadczenie Luisa Figo

4 lata temu Oświadczenie Luisa Figo
fot. Wikipedia

Były portugalski piłkarz Luis Figo wycofał swoją kandydaturę na prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA).

Oprócz Figo z walki o fotel prezydenta zrezygnował dziś również Holender Michael van Praag. Były zawodnik  m.in. Realu, Barcelony czy Interu Mediolan wydał oświadczenie, w którym krytykuje międzynarodową organizację.

Wybory na stanowisko prezydenta FIFA odbędą się 29 maja. Obecnie pozostało już tylko dwóch kandydatów - Ali bin Al-Hussein oraz obecny szef federacji - Sepp Blatter. Przypomnijmy, że 78-letni Szwajcar obejmuje tę posadę nieprzerwanie od 1998 roku.

- Rezygnacja jest wynikiem osobistej decyzji, podjętej po wysłuchaniu opinii wielu istotnych ludzi w sferze międzynarodowego futbolu. Dużo podróżowałem i spotkałem wiele niezwykłych osób, które zgadzały się z moją opinią, iż w tej organizacji potrzebne są zmiany. Organizacji, która tak często łączona jest z korupcją - powiedział Figo.

- Jednak w ciągu ostatnich kilku miesięcy byłem nie tylko świadkiem tej chęci do zmian, ale także świadkiem kolejnych incydentów na całym świecie. Dla kogoś, kto pragnie, by piłka nożna była sportem czystym i demokratycznym, to wstyd - tłumaczył.

- Widziałem na własne oczy prezydentów federacji, którzy jednego dnia nazywają działaczy FIFA diabłami, a drugiego porównują ich z Jezusem Chrystusem. Nikt mi o tym nie powiedział, widziałem to na własne oczy - dodał.

- Czy ktokolwiek uważa, że normalnym jest brak jakiejkolwiek debaty przed wyborem tak ważnej osoby? Czy normalnym jest, iż jeden z kandydatów nawet nie przedstawił swojego programu? Wydaje mi się, że te dwie rzeczy są podstawą, aby móc podjąć odpowiednią decyzję i zagłosować na właściwego człowieka - argumentował.

- To nie są normalne wybory. To plebiscyt, w którym potwierdza się władzę absolutną jednego człowieka. Ja nie chcę brać w tym udziału - zadeklarował.

- Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by wziąć czynny udział w naprawianiu FIFA, ale wykonam to dopiero, gdy będę miał pewność, iż organizacja nie będzie dyktaturą - stwierdził.TAGI: Luis Figo FIFA Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.