Młode Talenty: cz. 123 [Odsonne Edouard]. Trzy bramki do wielkiej kariery!

4 lata temu Młode Talenty: cz. 123 [Odsonne Edouard]. Trzy bramki do wielkiej kariery!
fot. Paris Saint-Germain FC

W piątek w bułgarskim Burgas odbył się finał Mistrzostw Europy do lat 17. Francuzi pokonali Niemców 4-1, a niekwestionowanym bohaterem okazał się Odsonne Edouard, strzelec hat-tricka.

SIŁA POTENCJAŁU

Młodziutki prawonożny napastnik wydaje się mieć wszystko, by w przyszłości zostać gwiazdą Ligue 1, czy potem Premier League. Wzrost, siła i szybkość już teraz są jego znakami rozpoznawczymi.

Na razie urodzony w 1998 roku w Kourou (Gujana Francuska) chłopak zdobywa doświadczenie w juniorskich kadrach Francji i Paris Saint-Germain. Już zdążył rozegrać kilkadziesiąt minut w UEFA Youth League, rywalizując ze starszymi od niego nawet o dwa lata. Jednak to dopiero w następnym sezonie powinniśmy oglądać go w tej miniaturowej Lidze Mistrzów zdecydowanie częściej, bo w trakcie zakończonego sezonu już oficjalnie awansował z zespołu PSG U-17 do U-19.

REGULARNOŚĆ

Edouard nie tylko ustanowił najlepszy wynik bramkowy w historii EURO U-17, bo nikt przed nim nie zdobył w trakcie turnieju ośmiu bramek, ale też popisał się niesamowitą powtarzalnością. Trafił we wszystkich pięciu meczach, w których zagrał (w ostatnim spotkaniu fazy grupowej odpoczywał). Na wyobraźnię działa fakt, że w poprzedniej edycji do korony króla strzelców wystarczyły cztery gole, a dwa lata temu - dwa.

EFEKTOWNA NADZIEJA PARYŻA

Zmiana klubu w najbliższej przyszłości nie wchodzi w grę z dwóch podstawowych powodów. PSG jako klub nie tylko z francuskiej, ale i europejskiej czołówki, jest w stanie zapewnić mu wszystko, co najlepsze do rozwoju. Poza tym szejkom, co nie zaskakuje, bardzo zależy na znaczącej roli w zespole lokalnych gwiazd. A na taką Edouard się zapowiada. W dodatku taką niezwykle efektowną, co pokazała choćby bramka z meczu otwarcia ze Szkocją czy ćwierćfinału z Włochami.

[bramka Edouarda od 01:00]

ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Odsonne Edouard Paris Saint-Germain FC Francja Młode talenty EURO U-17 Mistrzostwa Europy U-17
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.