Oficjalnie: Allardyce odchodzi z West Hamu

4 lata temu Oficjalnie: Allardyce odchodzi z West Hamu
fot. West Ham United FC

West Ham United ogłosiło, że kontrakt Sama Allardyce nie zostanie przedłużony i menedżer opuści klub tego lata.

Wiadomość została podana zaledwie kilka minut po końcowym gwizdku spotkania na St James' Park, które podopieczni szkoleniowca przegrali 0-2 z Newcastle. 

Allardyce przejął zespół z Upton Park w 2011 roku. "Młoty" zaliczyły świetny początek rozgrywek 2014/2015, ale wiosną ich forma znacznie spadła i ostatecznie skończyło się na rozczarowującej 12. lokacie. 

"Chcielibyśmy podziękować Samowi Allardyce za jego wartościową pracę od momentu przyjścia do klubu cztery lata temu. Opuszczony przez niego West Ham jest w znacznie lepszym stanie niż wtedy, gdy obejmował posadę. Podjęliśmy jednak decyzję o nieprzedłużeniu jego kontraktu, więc teraz będziemy mogli zatrudnić nowego menedżera z nową filozofią, który poprowadzi nas w najbardziej ekscytujące lata w historii klubu [mowa tu o przenosinach na Stadion Olimpijski - przyp. red.]" - czytamy w oświadczeniu.

Allardyce powiedział z kolei, że uzyskane porozumienie było najlepszą opcją dla obu stron. 

- To był fantastyczny czas, świetnie pracowało mi się w Londynie, cieszę się z naszych wspólnych osiągnięć. Dawałem z siebie wszystko i sprawiało mi to niezwykłą przyjemność - stwierdził.

Odchodzący z Beşiktaşu Slaven Bilić wyrasta na wczesnego faworyta do przejęcia schedy po Angliku. Inni kandydaci na to stanowisko to m.in. Unai Emery, David Moyes i Roberto Di Matteo.


ŹRÓDŁO
West Ham United
TAGI: Sam Allardyce West Ham United FC Anglia Oficjalnie Slaven Bilić Chorwacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.