Razem zdobyli Europę. Teraz znowu spotkają się w jednym klubie?

4 lata temu
Razem zdobyli Europę. Teraz znowu spotkają się w jednym klubie?
fot. FC Zenit Sankt Petersburg

Zdaniem mediów w Rosji, Andre Villas-Boas stoczy walkę z Chelsea o podpis Radamela Falcao.

Portugalski menadżer chce, by napastnik dołączył do niego w Zenicie. Obaj panowie współpracowali już kilka lat temu w Porto i wspólnie osiągnęli sukces w Lidze Europy w 2011 roku. W ofertę zaproponowaną Monaco ma zostać włączony także João Moutinho, kolejny zawodnik zwycięskiego zespołu sprzed czterech lat. 

Klub z Księstwa jest gotowy obniżyć swoje żądania co do ceny Kolumbijczyka po tym, jak z szansy na jego transfer definitywny nie skorzystał Manchester United. Proponowana przez nich kwota wciąż jest jednak wysoka - chcą około 32 milionów funtów, podczas gdy zainteresowane strony gotowe są wyłożyć 7 milionów funtów mniej.

29-latek przyciągnął zainteresowanie Valencii, Juventusu i Chelsea, jednak Villas-Boas ma plan, by wytoczyć poważny argument - to on jest najlepszą osobą do przywrócenia kariery Falcao na odpowiednie tory po udanej współpracy duetu w Porto.

Niegdyś niezwykle skuteczny napastnik może dostać okazję ponownej gry u boku Brazylijczyka Hulka, jak i liczyć na podania od kreatywnego Moutinho. Trio było kluczowe w okraszonym sukcesami sezonie 2010-11, który zapewnił Falcao transfer do Atlético Madryt, a Villasowi-Boasowi pracę w Chelsea.

Zenit planuje po raz kolejny wydać duże pieniądze podczas letniego okna transferowego, by bardziej liczyć się w Lidze Mistrzów. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Radamel Falcao García João Filipe Iria Santos Moutinho AS Monaco Francja FC Zenit Sankt Petersburg Rosja Kolumbia Portugalia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.