Mourinho o biografii Dudka: O czym tak naprawdę jest ta książka?

4 lata temu Mourinho o biografii Dudka: O czym tak naprawdę jest ta książka?
fot. uefa.com

Biografia Jerzego Dudka pt. „NieREALna kariera” robi furorę na całym świecie. Głos w sprawie doniesień zawartych w tej książce postanowił zabrać José Mourinho.

Biografia jednego z najsłynniejszych polskich bramkarzy ukazała się zaledwie tydzień temu, mimo to jest cytowana w prasie z całego świata. Największe zainteresowanie wzbudzają fragmenty dotyczące kariery Jerzego Dudka w Realu Madryt. A ściślej rzecz ujmując - afery z domniemanym kretem w szatni „Królewskich”.

Polak opisał tamtą sytuację w rozdziale zatytułowanym „Gdzie jest ten szczur?”. José Mourinho zrobił wówczas swoim zawodnikom awanturę  w przerwie spotkania przeciwko Barcelonie twierdząc, że jeden z jego graczy przekazuje mediom ważne informacje o drużynie. Dudek w swojej książce stwierdził, iż ówczesny szkoleniowiec „Los Blancos” powiedział, że kretem jest Esteban Granero. Przypuszczenia byłego golkipera Liverpoolu szybko skomentował portugalski menadżer Chelsea.

- Proszę, nie rozśmieszajcie mnie. Dudek naprawdę tak powiedział? Granero zawsze był profesjonalistą oraz moim przyjacielem. O czym tak naprawdę jest ta książka? O sposobach trenowania bramkarzy? A może Dudek chce przekazać swoją wiedzę piłkarzom, którzy chcą zrobić wielką karierę jako bramkarze? – powiedział „The Special One”.

Głos w tej sprawie zabrał również sam Granero, odnosząc się do tych doniesień za pośrednictwem Twittera.

"Wierność ma spokojne serce i jest niepodważalna. Stąpaj pewnym krokiem po drodze, którą uciekali zdrajcy" - napisał Hiszpan.

Według hiszpańskich mediów, biografia byłego reprezentanta Polski ma predyspozycje ku temu, by stać się bestsellerową pozycją nie tylko w Polsce, ale i w Europie.ŹRÓDŁO
Marca | Transfery.info
TAGI: Real Madryt CF Liverpool FC Jerzy Dudek José Mourinho Portugalia Hiszpania Anglia Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.