MŚ U-20: Losowanie zadecydowało o drugim miejscu w grupie D

4 lata temu MŚ U-20: Losowanie zadecydowało o drugim miejscu w grupie D
fot. FIFA

Dość niespodziewany rezultat spotkania pomiędzy Urugwajem a Mali na Mistrzostw Świata do lat 20 spowodował, że o miejscu tych drużyn w grupie D musiało zadecydować losowanie.

W roli faworytów tego meczu stawiano ekipę popularnych "Charrúas", która wciąż jest aktualnym wicemistrzem świata w tej kategorii wiekowej. Niestety obecny skład Urugwaju znacznie odbiega poziomem piłkarskim od poprzedniego i było to widać w starciu z czwartą drużyną Afryki.

Malijczycy szybko stracili gola, ale potem wyraźnie przeważali na boisku i tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W drugiej części gry Urugwaj ani razu nie zagroził bramce popularnych "Orłów". Ci z kolei nacierali na drużynę prowadzoną przez Fabiána Coitę, ale nie potrafili znaleźć skutecznej recepty na pokonanie Gastóna Guruceagiego.

Ostatecznie mecz tych dwóch reprezentacji zakończył się remisem 1:1, a to oznaczało konieczność przeprowadzenia losowania o końcowym przydziale miejsc dla tych zespołów, ponieważ Urugwaj i Mali zgromadziły na swoim koncie po trzy punkty i zdobyły oraz straciły po trzy bramki.

Chwilę po zakończeniu spotkania w obecności oficjeli odbyło się losowanie, z którego zwycięsko wyszła ekipa Urugwaju i to ona zajęła drugą pozycję w grupie D. Mali podobnie, jak na Pucharze Narodów Afryki nie miało szczęścia, ale tym razem, mimo że zajęło trzecią lokatę to i tak dzięki korzystnemu bilansowi zagra w fazie pucharowej młodzieżowego mundialu.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Mistrzostwa Świata U20 MŚ U20 Urugwaj Mali
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.