Argentyna bez fajerwerków, ale wygrywa grupę B [WIDEO]

Argentyńczycy mimo wyraźnej przewagi pokonali debiutującą na imprezie Jamajkę tylko 1:0, ale i tak wystarczyło to do zajęcia pierwszego miejsca w grupie B.

W drugim meczu kolejnego dnia rywalizacji na Copa América mierzyły się ze sobą reprezentacje Argentyny i Jamajki. „Albicelestes”, dzięki korzystnym rezultatom w grupie A mieli już zapewniony awans do ćwierćfinału. Podopieczni Gerardo Martino chcieli jednak wygrać z „The Reggae Boyz”, aby w kolejnej rundzie trafić teoretycznie na słabszego przeciwnika. Z kolei piłkarze Winfrieda Schäfera nie mieli już żadnych szans na awans i zamierzali godnie pożegnać się z turniejem, w którym wzięli udział po raz pierwszy.

Od początku meczu wyraźną przewagę na boisku zdobyli sobie Argentyńczycy i udokumentowali ją bramką zdobytą w 11. minucie przez Gonzalo Higuaína. Dla napastnika Napoli była to pierwsza bramka zdobyta w kadrze od października 2014 roku, kiedy to trafił do siatki w spotkaniu przeciwko Hong Kongowi.

W dalszej części pierwszej połowy „Albicelestes” stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, ale nie udało im się po raz drugi pokonać Dwayne’a Millera.

Po przerwie wyglądało to podobnie. Najlepsze okazje do umieszczenia piłki w siatce Jamajczyków nie wykorzystali Lionel Messi, który rozgrywał swój setny mecz w reprezentacji Argentyny oraz Ángel di María.

Ostatecznie to starcie zakończyło się skromnym zwycięstwem podopiecznych Gerardo Martino, którzy w ćwierćfinale Copa América zmierzą się z trzecim zespołem grupy A lub C. Natomiast Jamajczycy mogą już się pakować i szykować do startu w Złotym Pucharze CONCACAF.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu Xabi Alonso zaskoczy wszystkich?! Sensacyjna decyzja wisi w powietrzu „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport „Kot bijący się echem w zupełnej d*pie”. Artur Boruc odpowiada TVP Sport Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Nowy faworyt do zastąpienia Jürgena Kloppa w Liverpoolu?! Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Xabi Alonso coraz bliżej nowego klubu?! Wyraźny lider Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje Wtedy Arkadiusz Milik wróci do reprezentacji Polski. Michał Probierz deklaruje „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę „Albo będziemy sku*wielami, albo dostaniemy wpie*dol”. Wojciech Szczęsny nie owijał w bawełnę Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie” Szykuje się ciekawy powrót do Lecha Poznań?! „Jest ostatnio w gazie”