Oficjalnie: Nowe umowy piłkarzy Łęcznej

4 lata temu Oficjalnie: Nowe umowy piłkarzy Łęcznej
fot. Górnik Łęczna

Łukasz Mierzejewski, Veljko Nikitović i Sergiusz Prusak przedłużyli swoje kontrakty z Górnikiem Łęczna.


Czternasty zespół minionego sezonu Ekstraklasy postanowił zatrzymać w klubie trzech zawodników pierwszego składu. Nową umowę z klubem podpisał Veljko Nikitović, dla którego będzie to już trzynasty sezon w zielono-czarnych barwach. Kapitan drużyny z Lubelszczyny występuje w drużynie od 2003 roku, wcześniej zaliczając półroczny epizod w sezonie 2000/2001.

Władze klubu postanowiły też przedłużyć współpracę z Sergiuszem Prusakiem i Łukaszem Mierzejewskim. "Serek" jest podstawowym golkiperem zespołu prowadzonego przez Jurija Szałatowa; w minionym sezonie zaliczył 31 spotkań na szczeblu Ekstraklasy. Mierzejewski wziął udział w 33 meczach, w których zdobył dwie bramki.

– Sergiusz udowadnia, że bramkarz może być jak wino. Jeśli tylko będzie dopisywało mu zdrowie to swoim dobrym przykładem jeszcze nie raz udowodni młodym piłkarzom jak trzeba pracować na treningach i starać na meczach oraz jak sport, a piłka nożna w szczególności mogą być wspaniała przygodą. Łukasz zawsze dawał z siebie tyle, że trenerzy i kibice mogli być z niego zadowoleni z jego postawy. Cieszymy się ze zostaje z nami na kolejny sezon - powiedział prezes Górnika Artur Kapelko.

Klub wydał też specjalne oświadczenie dotyczące przyszłości zawodników, których kontrakty wygasają 30 czerwca. Z drużyną pożegnają się Josu i Mirosław Božok, natomiast Łukasz Bielak i Paweł Sasin są bliscy uzyskania porozumienia z klubem i najprawdopodobniej pozostaną w nim na kolejny sezon.ŹRÓDŁO
Górnik Łęczna
TAGI: Oficjalnie Górnik Łęczna Veljko Nikitović Sergiusz Prusak Łukasz Mierzejewski Miroslav Božok Polska Serbia Słowacja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.