"Może być pomijany w składzie", czyli groźby w Szachtarze

4 lata temu
fot. Wikipedia

Nie ustaje temat skomplikowanej sytuacji Luiza Adriano w Szachtarze Donieck.

W ostatnim tygodniu wydawało się, że zawodnik Szachtara trafi do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wszystko wyglądało na typowe posunięcie - piłkarz przenosi się do znakomicie opłacanej, ale słabej sportowo ligi arabskiej.

 Wkrótce okazało się, że transfer stanowi jedynie próbęzarobienia ukraińskich działaczy na Brazylijczyku, którego kontrakt wygasa w grudniu. Sam Luiz Adriano chciał bowiem wypełnić umowę i dopiero wówczas opuścić Szachtara. Szkoleniowiec zespołu Mircea Lucescu przyznał, że zawodniknigdy nie był zainteresowany przenosinami do Al-Alhi.

Jednocześnie stanowisko Lucescu pozostaje nieugięte - Szachtar ma zamiar sprzedać napastnika tego lata.

- Do końca kontraktu pozostało mu sześć miesięcy, ale dla nas byłoby lepiej, gdyby udało się zarobić na nim pieniądze. Jeśli nie zaakceptuje transferu, nie możemy wykluczyć pomijania go w składzie do końca przygody z klubem - powiedział 69-latek.

Groźby Lucescu są szczególnie interesujące ze względu na fakt, że odzwierciedlają metodę powszechnie stosowaną przez kluby w Europie Wschodniej, które chcą zmusić zawodników do podpisania nowego kontraktu lub zaakceptowania transferu. Takie zachowanie mocno krytykowała Międzynarodowa Federacja Piłkarzy Zawodowych.

Szachtar jest aktualnie na etapie przebudowy po rozczarowującym sezonie w ukraińskiej Premier League. Ostatnio poważnie ucierpiały też, ze względu na "wygnanie" z Doniecka, klubowe finanse. Ukraińcy muszą więc wygenerować przychód poprzez transfery, które pozwolą na wzmocnienie składu nowymi twarzami.

Większość kontraktów w Europie wygasa pierwszego lipca, jednak w w przypadku Luiza Adriano sytuacja jest niecodzienna, bowiem jego umowa kończy się w styczniu, przez co klub ma możliwość jego sprzedania, a sam zawodnik może negocjować z nowym pracodawcą.ŹRÓDŁO
Futbolgrad
TAGI: Luiz Adriano de Souza da Silva Szachtar Donieck Ukraina Brazylia
Zobacz również
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.