Peru obroniło miejsce na podium Copa América [WIDEO]

4 lata temu Peru obroniło miejsce na podium Copa América [WIDEO]
fot. CA 2015

Peruwiańczycy po ładnej grze pokonali bezbarwny Paragwaj i zasłużenie zdobyli trzecie miejsce na tegorocznych mistrzostwach Ameryki Południowej.

Reprezentacje Peru i Paragwaju cztery lata temu zakończyły Copa América na podium. W tym roku niewiele osób przypuszczało, że ten scenariusz może się powtórzyć, ale popularni „Guarani” i „La Blanquirroja” sprawili swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę i po raz drugi z rzędu zameldowali się w półfinale mistrzostw Ameryki Południowej. Niestety, w tej fazie imprezy obie ekipy musiały uznać wyższość lepiej dysponowanych Chilijczyków i Argentyńczyków, a to oznaczało, że pozostała im tylko lub aż walka o zajęcie trzeciego miejsca na tym turnieju.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się podopieczni Ramóna Díaza, ale więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie zawodnicy Ricardo Gareki. Żadnej z nich nie zamienili jednak na bramkę, mimo że niektórzy Paragwajczycy starali się ułatwić im zadanie.

Po przerwie od razu do ataku ruszyli Peruwiańczycy i już w 48. minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców po nienajlepszym wybiciu futbolówki przez jednego z piłkarzy „Guarani” wpisał się André Carrillo.

„La Blanquirroja” po zdobyciu gola starali się kontrolować przebieg meczu, ale z minuty na minutę coraz bardziej naciskali ich podopieczni Ramóna Díaza, którzy mogli nawet doprowadzić do wyrównania. Niestety dla nich, dobrej okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Édgar Benítez, który trafił w słupek.

Coraz większe ryzyko podejmowane przez „Guarani” zemściło się na nich tuż przed końcem spotkania, kiedy to wynik starcia o brązowy medal tegorocznego Copa América ustalił Pablo Guerrero, który tym samym został samodzielnym liderem klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców w historii reprezentacji Peru.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Copa América Copa América 2015 CA 2015 Peru Paragwaj
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.