Wenger: Już nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji

4 lata temu Wenger: Już nigdy nie znajdziemy się w takiej sytuacji
fot. Arsenal FC

Arsène Wenger zobowiązał się do dotrzymania pewnej obietnicy, związanej z jego zespołem.

Szkoleniowiec Arsenalu stwierdził, że zespół nigdy więcej nie doprowadzi do takiej sytuacji, w której będzie musiał sprzedawać swoich najlepszych zawodników, jednocześnie deklarując, że "The Gunners" w końcu mogą rywalizować pod względem finansowym z innymi europejskimi klubami z czołówki jak równy z równym.

W ostatnich latach z Emirates Stadium ubyło wiele głośnych nazwisk - Samir Nasri, Cesc Fàbregas, Robin van Persie czy Emmanuel Adebayor. Przez dziewięcioletni okres suszy w gablotce z trofeami przewinęło się wielu zawodników światowej klasy, jednak ani razu nie udało się zakończyć sezonu sukcesem.

Wydaje się jednak, że po ostatnich dwóch latach sytuacja w Arsenalu zaczęła się stabilizować - w ekipie Wengera osiedlili się między innymi Alexis Sánchez i Mesut Özil, a tego lata doszedł także Petr Čech. Menadżer "Kanonierów" uważa, że w tym sezonie nareszcie mają szanse powalczyć o coś więcej niż Puchar Anglii.

- Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że okres sprzedaży najlepszych zawodników w zespole mamy dawno za sobą - deklaruje 65-latek. - Przez pięć czy sześć lat nie byliśmy do końca wydolni finansowo, musieliśmy pokryć wszelkie koszta związane ze stadionem. To był bardzo drażliwy czas, ale w końcu najgorsze już przeminęło.

- Teraz możemy konkurować z każdym pod względem finansowym. Myślę też, że zatrzymamy naszych najlepszych piłkarzy na kolejne lata - podsumował Francuz.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Arsène Wenger Trenerzy Francja Anglia Arsenal FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.