Oficjalnie: Platini kandydatem na prezydenta FIFA

4 lata temu Oficjalnie: Platini kandydatem na prezydenta FIFA
fot. UEFA

Michel Platini ogłosił swoją kandydaturę na szefa światowej federacji piłkarskiej.

Prezydent UEFA postanowił ubiegać się o stanowisko zajmowane od wielu lat przez Seppa Blattera. Szwajcar, który w tym roku został ponownie na nie wybrany, postanowił zrezygnować z dalszego pełnienia funkcji w związku ze skandalami korupcyjnymi wewnątrz organizacji. 

W liście skierowanym do przewodniczących 209 członków FIFA Francuz wyjaśnił, dlaczego zamierza walczyć o posadę szefa światowego futbolu.

- To była bardzo osobista decyzja, długo ją rozważałem. Przyszłość piłki nożnej postawiłem obok swojej przyszłości. Przy jej podjęciu kierowałem się szacunkiem i wsparciem, którego mi udzieliliście. Mogę bez wytchnienia pracować na rzecz futbolu. 

- Są takie chwile w życiu, kiedy trzeba wziąć swój los w swoje ręce. Jestem w jednym z najważniejszych momentów w moim życiu. W tym samym czasie kształtuje się też przyszłość FIFA - stwierdził Platini.

Były piłkarz Juventusu podkreślił, że sytuacja, w której piłką nożną przez ostatnie półwiecze rządziły zaledwie dwie osoby, świadczy o wyjątkowej stabilności, ale także stanowi "paradoks w świecie, w którym doszło do wielkich zmian gospodarczych". Uważa on, że organizacja potrzebuje zmian, które przywrócą jej godność i pozycję, na jaką zasługuje.

Wybory nowego prezydenta FIFA odbędą się podczas Kongresu Nadzwyczajnego w Zurychu 26 lutego 2016 roku. Termin na składanie kandydatur upływa 26 października 2015 roku.ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Oficjalnie Michel Platini FIFA UEFA Francja
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.