Oświadczenie FARE w sprawie zachowania Bońka. Prezes już odpowiedział

4 lata temu Oświadczenie FARE w sprawie zachowania Bońka. Prezes już odpowiedział
fot. PZPN

Organizacja Football Against Racism in Europe wydała oświadczenie w sprawie wypowiedzi Zbigniewa Bońka na temat stowarzyszenia "Nigdy Więcej".

Przypomnijmy: UEFA po doniesieniu FARE ukarała Lecha Poznań za umieszczenie rasistowskich treści przez jego kibiców zamknięciem stadionu podczas meczu IV rundy eliminacyjnej europejskich pucharów oraz grzywną w wysokości 50 tysięcy euro. Decyzja federacji spotkała się z wieloma krytycznymi opiniami. Głos w tej sprawie zabrał również Zbigniew Boniek, który na Twitterze umieścił kilka wpisów dotyczących współpracującego z FARE stowarzyszenia "Nigdy Więcej". Szef PZPN m. in. zalinkował artykuł, wedle którego szef "NW" Jacek Purski miał być jednym z prowokatorów podczas Marszu Niepodległości w 2011 roku.

W specjalnym oświadczeniu Football Against Racism in Europe wyraziła zaniepokojenie wobec "kampanii prowadzonej przez reprezentanta polskiej federacji wobec stowarzyszenia "Nigdy Więcej" i naszych działań". Tweety Bońka "wykraczają poza dopuszczalne normy w debacie publicznej o kwestiach dyskryminacji i nie powinny być stanowiskiem Prezesa PZPN" oraz "doprowadziły do ​​kampanii nienawiści i poważnych gróźb wobec jednego z naszych wieloletnich polskich partnerów".

FARE wyjaśniło też zasady działania swoich obserwatorów oraz zaprzeczyło swoim powiązaniom z działaniami UEFA. 

Prezes PZPN odpowiedział na oświadczenie organizacji na Twitterze:


Dwa dni temu polska federacja wydała też swoje pismo ws. kary dla poznańskiej drużyny, w którym przedstawiono szereg wątpliwości na temat działania FARE i adekwatności kary do przewinienia.ŹRÓDŁO
FARE
TAGI: PZPN Zbigniew Boniek UEFA FARE Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.