Piłkarz Cracovii otrzyma unijny paszport?

4 lata temu Piłkarz Cracovii otrzyma unijny paszport?

Boubacar Diabang Dialiba stara się o unijny paszport, który pozwoli mu na regularne występy w barwach Cracovii.

Senegalczyk od początku obecnego sezonu pełni głównie funkcję rezerwowego w drużynie "Pasów", ponieważ pewne miejsce w wyjściowym składzie krakowskiego zespołu mają dwaj Serbowie - Sreten Sretenović i Miroslav Covilo. Ponadto Jacek Zieliński częściej jest zmuszany do korzystania z usług Deleu i z tego powodu 27-latek nie może liczyć na regularną grę w barwach Cracovii.

Wynika to oczywiście z tego, że od startu rozgrywek w Ekstraklasie obowiązuje przepis, który zabrania przebywania na boisku w barwach jednej drużyny więcej niż trzech graczy spoza krajów Unii Europejskiej. Ma to zatrzymać napływ tanich graczy z zagranicy i zmusić włodarzy klubów do sprowadzania do swoich ekip rodowitych piłkarzy.

- Byłem bardzo rozczarowany, że w pierwszych meczach siedziałem na ławce. Ale co zrobić, taka jest piłka. Ja mogę tylko starać się przekonać trenera ciężką pracą i formą. A z obowiązującymi regułami nic nie można zrobić. Takie są przepisy i tyle. Z drugiej strony to jest Ekstraklasa i trzeba się liczyć z tym, że w klubowej kadrze będzie większa liczba zawodników z Afryki czy Brazylijczyków. O miejsce w zespole trzeba walczyć – powiedział Dialiba.

Wkrótce kłopoty Senegalczyka na tej płaszczyźnie mogą się skończyć, ponieważ piłkarz Cracovii od 10 lat mieszka w Europie i dzięki temu może starać się o otrzymanie unijnego paszportu.

- Przez to, że blisko pięć lat mieszkałem i grałem w Belgii to jest szansa, że wkrótce będę dysponował paszportem z kraju Unii Europejskiej. Mam taki plan i staram się o stosowne dokumenty. Ale najważniejsze to dobrze grać - stwierdził 27-latek.

Jeśli Dialiba dysponowałby paszportem belgijskim, to wówczas byłby traktowany jak zwykły europejski zawodnik, a to pozwoliłoby Jackowi Zielińskiemu na większe pole manewru przy ustawianiu Cracovii.

Przypominamy także, że w przyszłym sezonie przepis ograniczający liczbę piłkarzy spoza Unii Europejskiej zostanie zmniejszony do dwóch.ŹRÓDŁO
Interia
TAGI: Boubacar Diabang Dialiba Cracovia Senegal Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.