Wenger: On jest na poziomie Suáreza

4 lata temu Wenger: On jest na poziomie Suáreza
fot. Arsenal FC

Menedżer Arsenalu Arsène Wenger stwierdził, że jego podopieczny Alexis Sánchez prezentuje ten sam poziom, co napastnik Barcelony Luis Suárez.

Francuski trener spodziewa się, że Chilijczyk będzie sprawiał wiele kłopotów obronie Liverpoolu podczas poniedziałkowego ligowego meczu. 26-latek w swoim debiutanckim sezonie w barwach „Kanonierów” zdobył 25 bramek we wszystkich rozgrywkach.

Wenger próbował pozyskać Suáreza w poprzednim sezonie, ale Urugwajczyk ostatecznie trafił do Barcelony. Dlatego trener londyńskiej drużyny zdecydował się na Sáncheza.

- Suárez i Sánchez są na tym samym poziomie. Luis jest środkowym napastnikiem, a Alexis gra szerzej, bliżej boku, lubi przemieszczać się wyżej lub niżej na boisku, ma bardzo dobry drybling - ocenił.

- Jednak mają wiele podobieństw. W Ameryce Południowej jest większe bogactwo napastników, niż w Europie. Spójrz na Agüero, Messiego, Suáreza, Sáncheza, mógłbym tak wymieniać długo. Tam jest więcej talentów na tej pozycji, dlatego musimy spojrzeć na swój zespół i próbować go wzmocnić - tłumaczył.

- Sánchez ma pragnienie, by ciągle atakować i stwarzać niebezpieczeństwo. To facet, który wywołuje chaos w obronie rywala. On ma ten styl, piekielną szybkość na pierwszych metrach. Teraz jest jeszcze lepszy, niż kiedy do nas przyjechał - dodał.

- Co prawda są jeszcze pewne elementy do poprawy, jak na przykład wykończenie akcji, ale i tak jest już dużo lepiej. Alexis wie, jak ma grać - powiedział 65-letni szkoleniowiec Arsenalu.ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Alexis Alejandro Sánchez Sánchez Luis Alberto Suárez Díaz FC Barcelona Hiszpania Urugwaj Chile Anglia
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.