LZPN odwiesił karę Damianowi Kowalczykowi

4 lata temu LZPN odwiesił karę Damianowi Kowalczykowi

Napastnik Pogoni Szczecin może ponownie występować w oficjalnych meczach ligowych.

20-letni napastnik został zawieszony na osiem miesięcy po tym, jak uderzył głową w twarz zawodnika rywali, podczas meczu rezerw Zagłębia Lubin ze Stilonem Gorzów. Ponadto wychowanek "Miedziowych" został wydalony z klubu.

Od kilku tygodni Kowalczyk jest piłkarzem Pogoni Szczecin. Z powodu kary, nie mógł jednak zadebiutować w nowym zespole. Teraz będzie to już możliwe, bo Lubuski Związek Piłki Nożnej odwiesił zawodnika.

Treść orzeczenia LZPN:

Wydział Dyscypliny Lubuskiego Związku Piłki Nożnej po rozpatrzeniu 25 sierpnia 2015 roku prośby ukaranego zawodnika Damiana Kowalczyka karą dyskwalifikacji biorąc pod uwagę jego nienaganne, po ukaraniu zachowanie, zadośćuczynienie i przeproszenie pokrzywdzonego, działając na podstawie art. 165 §1 i 3 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN orzeka:

1.Z dniem 27 sierpnia 2015 roku zawiesza wykonanie orzeczonej przez Wydział Dyscypliny LZPN kary dyskwalifikacji czasowej, wyznaczając jednocześnie 2 lata okresu próby.

2.Zawieszenie wykonania kary dyskwalifikacji oznacza, że zawodnik Damian Kowalczyk w okresie próby, tj. do 27 sierpnia 2017 roku nie może popełnić podobnego czynu podlegającego odpowiedzialności dyscyplinarnej. W przypadku popełnienia podobnego zawieszona kara podlega wykonaniu.

3.Z dniem 27 sierpnia 2015 roku zawodnik Damian Kowalczyk może być uprawniony do udziału w rozgrywkach.ŹRÓDŁO
Pogoń Szczecin
TAGI: Damian Kowalczyk Pogoń Szczecin Zagłębie Lubin Polska
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.