Negocjacyjna strategia Neymara

3 lata temu Negocjacyjna strategia Neymara
fot. Wikipedia

Nie milknie echo niedawnej wypowiedzi Neymara.

Ostatnie rewelacje Brazylijczyka na temat rozmów, jakie miał rzekomo przeprowadzić z Manchesterem United, są jedynie częścią strategii zawodnika i jego rodziny. Jak twierdzi Guilem Balague ze Sky Sports, takie postępowanie ma ułatwić Neymarowi negocjacje z Barceloną w sprawie nowego kontaktu:

"Ta strategia ma dwa cele: pierwszym jest otrzymanie lepszej umowy w Barcelonie. Klub chce podpisać ją już teraz, a rodzina Neymara mówi, żeby poczekać.

Poza tym piłkarz uważa, że w Katalonii nie może być numerem jeden na świecie ze względu na obecność Leo Messiego. Oznacza to, że saga prawdopodobnie będzie ciągnęła się miesiącami, bo nie spieszy się on z parafowaniem nowego kontraktu".

Plotki o przenosinach Neymara na Old Trafford pojawiały się wielokrotnie podczas letniego okna transferowego. Wówczas o transakcji informował m.in. angielski brukowiec "The Sun" i, choć eksperci i większość kibiców traktowała te informacje za słabą plotkę, Brazylijczyk niedawno powiedział ESPN: - Odbyliśmy rozmowy, ale nie było nic konkretnego.

Wykorzystywanie zainteresowania innego klubu do załatwienia sobie kontraktu na korzystniejszych warunkach to praktyka niezwykle popularna. Kilka lat temu w ten sposób zachował się Wayne Rooney, sugerując swoje odejście do Manchesteru City, a w ostatnie lato sporo zamieszanie wokół siebie stworzył Sergio Ramos. Jak wiemy, obaj zostali jednak w dotychczasowych klubach, zapewniwszy sobie żądaną poprawę warunków.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Neymar FC Barcelona Brazylia Hiszpania Manchester United FC
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.