Statystyki Chelsea mówią wszystko.

3 lata temu Statystyki Chelsea mówią wszystko.
fot. Wikipedia

Chelsea nie najlepiej rozpoczęła nowy sezon. Świadczą o tym nie tylko wyniki, ale również dokładniejsze statystyki stołecznej ekipy.

Drużyna José Mourinho obecnie zajmuje zaledwie 16. miejsce w lidze tylko z ośmioma punktami na koncie. Tym samym Watford, Norwich i Bournemouth, czyli wszystkie trzej beniaminkowie, znajdują się w ligowej tabeli przed aktualnymi mistrzami Anglii.

To najgorszy start "The Blues" od sezonu 1978/79, kiedy to w pierwszych ośmiu meczach drużynie z Londynu udało się wtedy zdobyć cztery punkty. Wtedy jednak na koniec sezonu Chelsea opuściła szeregi ówczesnej English First Division.

Przerażająca dla fanów ekipy ze Stamford Bridge może być też aktualna forma bloku defensywnego. W mistrzowskim sezonie Chelsea w 38 meczach straciła 32 gole, w tym dała sobie strzelić już 17. Co ciekawe, taką liczbę goli w ostatnim sezonie straciła dopiero po noworocznym pojedynku z Tottenhamem. Ponadto, we wszystkich ośmiu meczach z wyjątkiem jednego dała sobie strzelić minimum dwa gole. W ostatnim sezonie takich sytuacji było razem... sześć.

Również forma poszczególnych zawodników odbiega od tej zeszłorocznej. Choćby taki Cesc Fàbregas w ośmiu meczach tego sezonu stworzył kolegom 15 okazji strzeleckich, podczas gdy w ostatnim taki wynik osiągnął w czterech pierwszych meczach.

Ze słabej postawie Chelsea korzystają przeciwnicy. W zeszłym sezonie średnia oddanych strzałów na mecz po pierwszych ośmiu potyczkach wśród drużyn stających na drodze przyszłym mistrzom wynosiła 5,5, teraz to 8,5.ŹRÓDŁO
ESPN FC
TAGI: Chelsea FC Anglia
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0186 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.