Wenger wyjawia, jak chciałby zakończyć swoją pracę w Arsenalu

4 lata temu
Wenger wyjawia, jak chciałby zakończyć swoją pracę w Arsenalu

Arsène Wenger udzielił kilku wypowiedzi dziennikarzom na walnym zgromadzeniu klubu, poruszając między innymi temat swojej przyszłości w Arsenalu.

Kontrakt francuskiego szkoleniowca wygasa w czerwcu 2017 roku, kiedy będzie miał już 67 lat. Wenger powiedział, jakie plany ma zamiar do tego czasu zrealizować.

- Zdaję sobie sprawę, że przytrafiło nam się kilka nieszczęść, ale w tej chwili jestem bardziej zmotywowany i zaangażowany niż kiedykolwiek. Kiedy przychodziłem tutaj 19 lat temu, byłem odrobinę bardziej zrelaksowany. Teraz wiem jednak co to wszystko znaczy dla kibiców. Wiem, jak bardzo są smutni, kiedy nie idzie nam zbyt dobrze. Odpowiedzialność, która spoczywa na moich barkach, jest o wiele większa.

- Chcę w pełni angażować się w życie klubu do ostatniego dnia trwania mojego kontraktu, by przywrócić mu wielkie sukcesy. Pragnę także opuścić Arsenal w momencie, kiedy mój następca będzie mógł się sprawować nawet lepiej ode mnie. To dla mnie najważniejsze: żeby mój następca mógł być lepszy ode mnie.

W latach 2005-2013 "Kanonierzy" nie zdobywali tytułów, ale pozostawali w czołówce. Czy Francuz będzie wspominał ten czas dobrze?

- Gdyby ktoś poprosił mnie, żebym powtórzył te lata, powiedziałbym "nie, dajcie to komuś innemu. Nie podejmę tego ryzyka nigdy więcej, ponieważ to zbyt trudne".

- Myślę, że znów mamy szanse w walce o tytuł. Od stycznia tego roku, który jest dla mnie punktem zwrotnym w historii tego zespołu, zdobyliśmy więcej punktów niż ktokolwiek inny. To oznacza, że mamy dobrą serię.

W chwili, kiedy działacze oklaskiwali Wengera, jeden z nich dobrał się do mikrofonu i wypominał menedżerowi kiepskie wyniki w Lidze Mistrzów, porażki z Monaco i Olympiakosem oraz remis z Anderlechtem nazywając wstydem. Prezes Chips Keswick oskarżył działaczy o niepotrzebne robienie hałasu i chciał odwołać pytanie, ale Wenger zainterweniował.

- Wybrałeś trzy nasze występy, które nie były udane. Rozumiem, że możesz przesadzać z krytyką, jeśli nie idzie nam zbyt dobrze, ale spójrz na liczbę spotkań, które Arsenal rozegrał w Lidze Mistrzów przed moim przybyciem. Po prostu spójrz i wróć tutaj.

Na koniec dyrektorzy stwierdzili, że nie mają zamiaru brać udziału w transferowych przepychankach z najbogatszymi inwestorami mimo dużych pieniędzy zebranych w ostatnim czasie. Do tego Ivan Gazidis potwierdził, że klub zainwestuje w ośrodek treningowy z odpowiednią bazą hotelową i boiskami.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Anglia Francja Arsenal FC Arsène Wenger Trenerzy
Zobacz również
Ramsey od lipca w Juventusie
34 minuty temu  
0
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.